Scream Fortress Güncellemesi

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Second Annu-hell Screm Fortress tr.png
Bu madde güncelleme ile gelen içerik içindir. Güncellemenin kendisi için 27 Ekim 2010 Yaması sayfasına bakınız.
Ayrıca bu güncellemede: Korkacaksınız! [Yarasa kanatlarının sesi] Bu doğru, İkinci Yıllık Team Fortress Cadılar Bayramı Özel güncellemesi. Hayaletler olacak mı? Yani, evet büyük olasılıkla. Patlayan balkabakları olacak mı? Aslında, hiç belli olmaz. Peki pantolonunu korku içinde mi ıslatacaksın? En azından bizim gibi bir şeyseniz, o zaman kesinlikle evet.
TF2 Resmi Blog'u

Scream Fortress Güncellemesi (resmi adıyla İkinci Yıllık Lanetli Cadılar Bayramı Özel olarak da bilinir), 27 Ekim 2010 Yaması'nda yayınlanan bir etkinlikti, yeni kozmetik eşyaların ve yeni Cadılar Bayramı başarımlarının yanı sıra 2009 Lanetli Cadılar Bayramı Özel güncellemesindeki başarımlar tekrardan aktif edilmiştir, ayrıca Sanat Geçidi Yarışması'nı (Art Pass Contest) kazanan iki yeni harita da eklenmiştir.

2009 Lanetli Cadılar Bayramı Özel'in 2010 versiyonu gibiydi yani genellikle çok büyük farklar yoktu aralarında ve neredeyse eşdeğerdi, ayrıca Team Fortress 2'de yapılan ikinci Cadılar Bayramı etkinliğidir.

Aslında TF2 Resmi Web Sitesinde Scream Fortress etkinliğinin 8 Kasım 2010 tarihine kadar süreceğini belirtmesine rağmen, Lanetli Cadılar Bayramı Hediyesi Mann Manor haritasında artık ortaya çıkması ve sadece Cadılar Bayramı etkinliklerinde giyilebilen olan kozmetik eşyalar 8 Kasım günü saat 8'de giyilebilir olması (daha doğrusu kuşanıldığında görünmesi) da devre dışı hale geldi. Ancak işin garip yanı şudur ki Ürkütücü Kurukafa, Voodoo Juju ve Gürültücü adlı Cadılar Bayramı kısıtlamaları öğelerin satışları gün boyu Mann Co. Mağazası'nda devam etmiştir.

Eklemeler

Horseless Headless Horsemann

Ana madde: Horseless Headless Horsemann

Horseless Headless Horsemann oyuncu dışı karakterlerden biridir ve ölene dek hem RED takımındaki hem de BLU takımındaki oyunculara saldıran ve gerçek bir oyuncunun oynamayacağı bir boss'dur. Hikayelere göre Silas Mann'ın ölümsüz hayaletidir ve sunucudaki oyuncu sayısına bağlı olarak 3000 ile 9400 arasınad bir sağlık puanına sahiptir. Horsemann on ya da daha fazla oyuncu oyunda olana kadar (yani doğana kadar ve izleyici tabii ki de dahil değil) doğmaz.

Silahlar

Ana madde: Silahlar
Leaderboard class demoman.png
Demoman
Sticky Jumper Yapışkan Zıplatıcısı
Horseless Headless Horsemann's Headtaker Horseless Headless Horsemann'ın Kelle Alıcısı

Kozmetik eşyalar

Ana madde: Kozmetik eşyalar
Leaderboard class heavy.png
Heavy
Cadaver's Cranium Kadavranın Kafatası
TF2 crosshair orange.png
Bütün sınıflar
Ghastlier Gibus Daha Korkunç Kambur Şapka
Heavy Mask Cadılar Bayramı Maskeleri
Horrific Headsplitter Korkunç Kafayaran
Horseless Headless Horsemann's Head Horseless Headless Horsemann'ın Kafası
Saxton Hale Mask Saxton Hale Maskesi
Spine-Chilling Skull Korkutucu Kurukafa
Voodoo Juju Voodoo Juju

Eylem eşyaları

Ana madde: Eylem eşyaları
Banshee noise.png Gürültücü Bir Gürültücü kullanmak, o an ki sunucudaki tüm oyuncuların duyabileceği bir gürültücü çıkarır.

Araçlar

Ana madde: Araçlar
Haunted Metal Scrap Lanetli Hurda Metal Horseless Headless Horsemann'ın Kelle Alıcısını, Ürkütücü Kurukafayı, Voodoo Jujuyu ve Ürkütücü Kurukafa 2011'i işlemede elde edebilmek için gerekli olan bir malzemedir.
Description Tag Açıklama Etiketi İstenilen öğeye özel bir açıklama vermeyi sağlar.
Gift Wrap Hediye Paketi Takas edilebilir eşyaları hediye paketi yapmak için kullanılır.

Haritalar

Ana madde: Haritaların listesi
İsmi Resmi Oyun modu Dosya ismi
Mann Manor Mannmanor cp 01.png Kontrol Noktası
Controlpoint.png
cp_manor_event
Mountain Lab Art Pass Winner 3DNJ.jpg Kontrol Noktası
Controlpoint.png
cp_mountainlab

Başarımlar

Ghostchievements icon.png Cadılar Bayramı başarımları

Hayalet Süvari(ydi)
Hayalet Süvari(ydi)
Horseless Headless Horsemann'i öldür.


Paramparça!
Paramparça!
Horseless Headless Horsemann'in Lanetli Hurda Metalini Topla.
Mann Maskesi
Mann Maskesi
Mann Malikanesi'nde Ruh Gargoyle topla.


Sackston Hale
Sackston Hale
Saxton Hale Maskesini işle.

Ek bilgiler

  • Scream Fortress güncellemesinde, 2009 yılında yapılan Lanetli Cadılar Bayramı Özel güncellemesinde oyuna eklenen "Korku alay hareketi (Thriller)" de tekrardan eklenmiştir ve bu alay hareketi bütün sınıflar tarafından yapılabilir, ayrıca bu korku alay hareketi yapıldığı sırada Michael Jackson'ın Thriller adlı müziğinde ki melodi çalmaktadır. 2010 etkinliği ile artık herhangi bir silahı tutarken alay hareketi tuşuna basmak bu korku alay hareketini yapmayı sağlayabilir ancak her zaman olacak diye bir kural yoktur ve olma ihtimali silahın normal alay hareketinden minik oranla biraz daha yüksektir (genel olarak pek bir fark yoktur ve yapılacak olan alay rasgele seçilir).

Güncelleme galerisi

Gizli sayfalar

Dış harici bağlantılar