İkinci Geleneksel Saxxy Ödülleri

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Oscar ödüllü anneler, Pyro ile Tanışın'daki kana susamış ince ve dramatik kan patlamasının alt tonlarını farketmezlerse, her zaman Saxxy'lere güvenebilirsiniz ve bizde kendi ödül gösterimizi sunabiliriz. Bu yıl bir başka sırrın ifşa edilmesi nedeniyle Saxxy'lerin daha büyük ve daha iyi olmasını bekliyoruz. Pyro ile Tanışına beş Oscar mı verildi? Evet, bu bir sır değil ve yapmamız gereken tek şey Akademiye teşekkür etmek. Özellikle, bu blog yazısını okumadığı için Akademinin avukatlarına teşekkür etmez istiyoruz.
TF2 Resmi Blog'u
Second Annual Saxxy Awards tr.png

İkinci Geleneksel Saxxy Ödülleri (İkinci Yıllık Saxxy Ödülleri olarak da bilinir), 1 Kasım 2012'de başlayan bir Team Fortress 2 yarışmasıdır. Etkinlik bir önceki yıl yapılan Saxxy yarışmasına benzer şekildedir, ancak bu yıl kullanıcılara Source Filmmaker'ı kullanarak video oluşturulması ve yarışmaya asıl giriş için de yapılan videoları YouTube™'a yüklenmesi söylenmiştir.

Kategoriler şunlardır; "En İyi Komedi", "En İyi Drama", "En İyi Aksiyon", "En İyi Tekrar", "En İyi Orjinal Evren" ve "En İyi Genel" idi. valve bu yıl etkinliğe, oyun içi videolar hazırlamak isteyen içerik oluşturucularına eşit gösterim sağlamak için bir Tekrar kategorisi de eklemiştir. Ayrıca yeni bir kategori duyurulmasının yanı sıra, Valve yapım sonrası video'ya düzenleme ve efektler yapılabilmesi için SFM dışındaki diğer araçların kullanımına izin verdi.

Kurallar

 • Video girişleri 5 dakikadan daha uzun olmamalıdır.
 • Her video en az 720p çözünürlükte olmalıdır.
 • Tüm videoların yapımında Source Filmmaker kullanılarak hem YouTube™'a hem de Steam Topluluğuna yüklenmelidir (menü seçeneğine tıklanarak).
 • Sadece 1 Kasım 00:00 (AM olarak 12:00'dan) ve 15 Kasım 00:00 tarihi arasında gönderilen videolara dikkate alınacaktır.
 • Oylama 16 Kasım'da başlıyor.
 • Topluluk tarafından seçilen adayların arasından kazananlar Valve tarafından seçilecektir ve 30 Kasım 2012'ye kadar hepsi açıklanacaktır.
 • Tüm içerik oluşturucularının videoları dikkate alınması (yani kabul edilmesi) için son teslim tarihine kadar tamamlanması gereklidir.
 • Herhangi bir Valve IP (İnternet Protokol) adresine bağlı içerik kullanmak serbesttir (yani Valve'ın kendisi tarafından bütün kullanıcılara sunduğu içerikleri kullanmak serbesttir).
 • Valve ile ilgisi olmayan bir içerik kullanırsanız, bu içeriğin ya telif hakkı sahibi olmanız gereklidir ya da sahibi olan kişinin iznini almanız gerekir.
 • Bir kişi çoklu gönderimler yapabilir (yani videolar).
 • Gönderimler kesinlikle reklamsız olmalıdır.

Oylama

Oylama 16 Kasım 2012'de başladı ve 27 Kasım'da geceyarısı sona erdi. Oylama, Steam hesabına ve Team Fortress 2 ye sahip olanlar için mevcuttur ve önceki Saxxy Ödüllerinden farklı olarak, bir gün içerisindeki kullanılabilecek oy sayısında bir sınır yoktur. Videolar filtrelenebilmelerine rağmen (yani kategoriye göre videolar listelenebiliyor), rastgele gösterime girmiştir ve oylamadan sonra yenile seçilmiştir.

Bu Saxxy Yarışmasına özel oy kullanan bütün oyunculara bir Saxxy İzleyici Rozeti verilmiştir.

Tanıtım videosu

Ana madde: İkinci Geleneksel Saxxy Ödülleri (video)

28 Kasım 2012'de tanıtım videosu yayınlandı ve Saxy Ödüllerinin kazananlarının 30 Kasım'da açıklanacağı duyuruldu.

Finalistler


Tüm finalistler katkılarından dolayı bir Anı Kaydedici almıştır.

Kazananlar

30 Kasım 2012 Cuma günü saat 06:50pm ET'de TF2 Takımı resmi bloğunda finalist adaylarının ve İkinci Geleneksel Saxxy Ödülleri'nin kazananlarının sadece 10 dakika içinde açıklanmaya başlayacağını duyurdu. Ayrıca blogda bu duyuruyu kutlamak için en sevdiği videolar için oy kullananlara ücretsiz bir şekilde Saxxy İzleyici Rozeti verileceği belirtildi. Ayrıca bloğun son bölümünde "En İyi Orjinal Evren" kategorisine sanılandan daha az başvuru aldıklarını ve diğer finalistlerin ödül kategorisnde bu kategoriyi sergilemenin adil olmadığını düşündüklerini belirttiler. Çünkü diğer kategorilerin arasında sergilenmesi için diğerler kategorilerde olduğu gibi daha sıkı bir rekabet gerekiyordu. Ödül sitesinde listelenmemesine rağmen, söz konusu kategori için yapılan "Elements" adlı kısa tanıtım videosuna ödülü verilmiştir.

Tüm kazananlar başarılarından dolayı bir Saxxy almıştır.

İkinci Geleneksel Saxxy Ödülleri'nin kazananları:


"En İyi Genel" kategorisinin kazananı, Valve'ın Source Filmmaker adlı aracının çekimleri için (yani dersleri için) Valve'ın merkezine davet edildi ve çalışmaları 7 Aralık'ta GTTV Spike Video Oyunu Ödülleri'nde canlı olarak yayınlandı.

Galeri

Ayrıca bakınız

Dış harici bağlantılar