Sekretny Saxton

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Dzięki, Towarzyszu!
Medyk

Sekretny Saxton jest możliwym do kupienia prezentem, który po użyciu daje losowy prezent losowemu graczowi na tym samym serwerze co użytkownik. Nazwa jest zapewne grą słów dotyczącą popularnych w USA praktyk Sekretnego Św. Mikołaja (angielski), które dotyczą ludzi podnoszących zapakowane, nieoznaczone prezenty, a następnie losowe rozdawanie ich pomiędzy siebie.

Opis

Sekretny Saxton nie podlega wymianie, przetwarzaniu ani systemowi losowych przedmiotów, ponieważ może być tylko nabyty w Sklepie Mann Co. Po użyciu losowy przedmiot zostaje wręczony losowemu graczowi na bieżącym serwerze, podczas gdy powiadomienie o tym wyświetla się wszystkim graczom na tym serwerze oraz można usłyszeć oklaski i pozdrowienia. Odbiorca otrzyma wtedy przedmiot tak, jakby otrzymał go losowo - otrzyma go dopiero po swojej następnej śmierci lub wizycie w Sklepie Mann Co. Sekretny Saxton może być użyty poprzez wciśnięcie przycisku Użyj znajdującego się w plecaku lub poprzez założenie go w ekwipunku danej klasy w slocie działania, następnie użycia go poprzez wciśnięcie klawisza odpowiedzialnego za użycie przedmiotu ze slotu działania (domyślnie: 'H').

Możliwe jest po prostu dołączenie do gry z jednym innym graczem, co skutkuje gwarancją na otrzymanie przedmiotu. Natomiast nie możliwe jest wręczenie prezentu samemu sobie.

Zawartość

Przedmioty zdobyte w skutek użycia Sekretnego Saxtona będą oznaczone jako prezent od gracza oraz wyświetlona będzie data i czas otrzymania. Większość przedmiotów, które normalnie można znaleźć losowo (np. bronie, czapki i kilka przedmiotów działania), można pozyskać w wyniku odpakowania prezentu. Na dzień dzisiejszy wszystkie otrzymane upominki podlegają handlu i wytwarzaniu. W Sekretnym Saxtonie nie można znaleźć niezwykłych czapek lub Skrzynek Mann Co.

Wycena

Jeżeli zakupisz Furę Prezentów płacąc raczej £ niż $/€, wychodzi taniej kupić 23 indywidualne Sekretne Saxtony - £13,57 kontra £14,99 za Furę Prezentów. Jeżeli kupujesz w $/€, dostajesz małą obniżkę zbliżoną do 15%, ale jeżeli płacisz w £ otrzymasz małą dopłatę ponad 10%. Jeżeli średnia cena Sekretnego Saxtona w £/$ jest brana jako uczciwy startowy punkt, prawdziwa uczciwa cena za Furę prezentów powinna wynosić 20*£0.,59 = £11,80. Co ciekawe, kupienie osobnych prezentów daje szansę graczom, aby otrzymać kilka przedmiotów, a innym, aby nic nie otrzymać, w przeciwieństwie do Fury Prezentów, gdzie wszyscy 23 gracze otrzymywali jeden przedmiot.

Zobacz też