Niszczyciel Działek

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Niszczyciel Działek
Sentry Buster
Podstawowe informacje
Zdrowie: 2500
Szybkość: 187%
Dosłownie chodząca bomba na nogach, Niszczyciel Działek automatycznie wykrywa dowolne działko zadające obrażenia Hordzie Robotów, następnie inicjuje podstępny i skomplikowany protokół: Biegnij do działka, następnie wybuchnij.
— Publiczna reklama Mann kontra Maszyny

Niszczyciel Działek jest specjalnym robotem pojawiającym się w trybie Mann kontra Maszyny, gdy Działko Strażnicze zada jakiekolwiek obrażenia Hordzie Robotów. Wygląda jak olbrzymia para nóg podobnych do Mechanicznego Demomana, choć w przeciwieństwie do niego jego korpus stanowi duża bomba.

Gdy tylko Działko Strażnicze zabije co najmniej 15 robotów lub zada 3000 obrażeń (domyślnie) hordzie robotów, Niszczyciel Działek zostanie wysłany; ale tylko w tych okolicznościach. Po pojawieniu się, Niszczyciel Działek będzie biegł do najbliższego Działka Strażniczego aby je zniszczyć. Po namierzeniu celu, kuca i zaczyna pikać. Kilka sekund później, następuje jego całkiem spory wybuch, gwarantujący zniszczenie każdego poziomu Działo i inne konstrukcje. Jego wybuch ma promień o długości mniej więcej trzech Teleporterów.

Nieuważni Inżynierowie zapewne stracą co najmniej jedno Działko na rzecz Niszczyciela Działek, ale uważni z bystrym zespołem nie będą mieć z nim problemów i najpewniej nie stracą przy nich konstrukcji. Niszczyciele Działek mogą zostać zniszczone zanim dosięgną celu, przez co eksplodują przedwcześnie. Przenoszenie namierzonego Działka Strażniczego ze strefy w której ma zostać detonowany ładunek je ocali, jako że Niszczyciele Działek nie mogą poruszać się gdy rozpoczną odliczanie, choć nie uchroni to przed zniszczeniem innych konstrukcji znajdujących się na miejscu. Jeśli Inżynier jest na tyle odważny, może podnieść Działko i nosić je w kółko mapy, co spowodje że Niszczyciel Działek zacznie gonić go dopóty zbliży się na tyle blisko by wybuchnąć; powstrzymuje to jednak Inżyniera od odpieraniem ataków reszty hordy. Odrzut może zostać wykorzystany do odepchnięcia Niszczyciela Działek na tyle długo by go zniszczyć, choć w momencie gdy rozpocznie się proces eksplozji, robot staje się na niego uodporniony. Jednakże, niezależnie od tego jak drużyna zniszczy Niszczyciela Działek, horda robotów kontynuuje wysylanie ich do momentu gdy namierzone Działko zostanie zniszczone lub skończy się dana fala. Z tego względu, bardziej opłacalnym może być pozwolenie Niszczycielowi na zniszczenie Działka i zbudowanie nowego.

Niszczyciel Działek pojawi się i obierze cel na Mini-Działka Strażnicze, ale nie będzie reagować na Jednorazowe Działko Strażnicze, nawet jeśli będzie zabijać więcej robotów i zadawać więcej obrażeń niż podstawowe. Jeśli Działko Strażnicze zostanie zniszczone zanim Niszczyciel działek zdąży dobiec do nie, będzie on kontynuował bieg dopóki nie zostanie postawione nowe Działko, a następnie wybuchnie. Jeden Niszczyciel Działek pojawi się na każdego Inżyniera w broniącym zespole.

Jeśli Niszczyciel Działek sam się zniszczy, bądź zostanie zniszczony przez graczy, nie zostawi żadnych kredytów. Wielki obłok dymu będzie się utrzymywał przez kilka sekund po detonacji, przez co gracze będą mieć ograniczone pole widzenia.

Powiązane osiągnięcia

Mvm navicon.png Mann vs. Mannosiągnięcia

Ctrl + Atak + Delete
Ctrl + Atak + Delete
Zniszcz pogromcę działek, nim ten dotrze do celu.
Platforma mobilna
Platforma mobilna
Grając Inżynierem, ucieknij ze swoim działkiem przed gotowym do detonacji pogromcą działek.

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 15 sierpnia 2012 (Aktualizacja Mann kontra Maszyny)

 • Niszczyciel Działek został dodany do gry.

Aktualizacja z 17 sierpnia 2012

 • Naprawiono Niszczyciela Działek obierającego jako cel jednorazowe konstrukcje.
 • Naprawiono dźwięk Niszczyciela Działek, odtwarzający się czasami bez przerwy.

Aktualizacja z 16 września 2013

 • [Nieudokumentowane] Niszczyciele Działek niszczą roboty znajdujące się w pobliżu.

Aktualizacja z 18 września 2013

 • Zmiany nieuwzględnione w Poniedziałkowym spisie:
  • Zaktualizowano Niszczycieli Działek do ranienia sojuszników w momencie eksplozji.

Błędy

 • Możliwe jest, zakończenie fali bez zabijania Niszczyciela Działek, ale zakończy się to jego zniknięciem i zacięciem się dźwięku pikania.
 • Obrońcy będą czasem poinformowani o pojawieniu się gigantycznego robota, zamiast Niszczyciela Działek.
 • Tylko jego nogi będą żółtego odcienia po pokryciu Sikwondem.
 • W Halloweenowej misji Fala 666, Niszczyciel Działek pojawi się z rękoma Demomana lewitującymi po jego bokach, wraz z Mrożącą Krew w Żyłach Czachą na jego niewidzialnej głowie.
 • Jeśli Obrońcy przegrają rundę, Niszczyciel Działek będzie atakować Działko Strażnicze ze zniszczonego Ullapolskiego Pala, i będzie kontynuował atak aż runda się zresetuje albo Działko Strażnicze zginie.
 • Czasem Pyro odbije Niszczyciela Działek przez co straci on trochę życia albo nie zostanie odtworzona animacja jego detonacji lub dźwięk jego detonacji, przez co Niszczyciel Działek zniszczy się bez ostrzeżenia, przeważnie w powietrzu.


Ciekawostki

Hitboxy niszczyciela działek.
 • Niszczyciela działek uznaje się za olbrzymiego Demomana wyposażonego w Ullapoolski Pal. Konsekwencją tego jest fakt, iż model Niszczyciela Działek odpowiada modelowi wielkiego Robo-Demomana (czego rezultatem jest posiadanie przez niego niewidzialnego ramienia oraz głowy które mogą zostać trafione). Wygląda na to iż niesie on swoją broń w perspektywie pierwszej osoby względem obserwatora, zaś za każdym razem gdy uśmierca przeciwnika raport zabójstw zilustruje to za pomocą ikony zabicia Ullapoolskiego Pala. Jako że komendy głosowe nie zostały anulowane, Niszczyciel Działek będzie odtwarzał głos Robo-Demomana.
 • Niszczyciel działek może być nawiązaniem do Creepera, potwora z gry Minecraft w, której podchodzi do gracza, a następnie staje w miejscu i zaczyna wybuchać.

Galeria

Zobacz też