Przygotowanie

From Team Fortress Wiki
< Setup time(Redirected from Setup/pl)
Jump to: navigation, search
Wyświetlacz HUD, który pojawia się podczas rozgrzewki. Po rozpoczęciu gry pokazuje on czas, jaki pozostał do końca rundy.
Misja rozpoczyna się za trzydzieści sekund.
Administrator

Przygotowanie to czas przed rozpoczęciem meczu/rundy. Zazwyczaj przygotowanie trwa 60 sekund. W tym czacie gracze przygotowują się do meczu. W czasie przygotowania bramy ograniczają terytorium poruszania się graczy na mapie tym samym uniemożliwiając graczom wrogim jednostkom zadawanie obrażeń. W czasie przygotowania ładowanie ÜberCharge jest na poziomie 2.5% na sekundę.

Gracze w drużynie ofensywnej (BLU) mają czas na przygotowanie ładunku ÜberCharge oraz zaplanowanie ataku. Drużyna (RED) również ma czas na zaplanowanie budowli Działek Strażniczych oraz innych konstrukcji. Serwer gry pozwala również na okres 30 sekund, który tzw. "czeka na graczy"). Pozwala to swobodnie dołączyć wszystkim uczestnikom do gry. Przygotowanie jest przeważnie stosowany tylko w przypadku mapy, gdzie obrona musi być natychmiastowa. Na przykład przy ładunku Punkt odrodzenia drużyny BLU jest obok wózka. Umożliwiałoby to przesunięcie wózka na pierwszy punkt, nie dając możliwości drużynie RED dojść do punktu obrony. Standardowa rozgrzewka nie jest ograniczona jedynie do 60 sekund. Niektóre mapy takie jak pl_thundermountain używa dłuższego czasu przygotowania, oraz Well skraca ten czas do zaledwie 15 sekund.

Arena również wykorzystuje podobny okres czasu. Centralny punkt kontrolny nie jest dostępny przez krótki okres czasu, jednak gracze mogą się poruszać po nim swobodnie. Nie uniemożliwia to zabijania się wzajemnie.

Mapy, które korzystają z przygotowania

Aby uzyskać pełną listę wszystkich map, zobacz Listę map.

Powiązane osiągnięcia

Skaut

Szybki sierpowy
Szybki sierpowy
Zabij gracza na mapie Well (Punkty kontrolne) przed rozpoczęciem rundy.


Medyk

Przygotowanie chirurgiczne
Przygotowanie chirurgiczne
Przygotuj ładunek ÜberCharge przed zakończeniem etapu przygotowania.