Karabin snajperski (Klasyczny)

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search

Karabin snajperski jest bronią z klasycznych gier z serii Team Fortress używaną wyłącznie przez Snajpera. Przytrzymując klawisz strzału podstawowego Snajper może naładować siłę strzału, po czym odda strzał, gdy puścisz klawisz. Po uzyskaniu wystarczającej siły strzału na ekranie pojawi się czerwona kropka oznaczająca, że można wykonać strzał. Ładowanie siły strzału spowalnia prędkość poruszania się Snajpera, co czyni go łatwym celem dla innych. Skakanie lub pływanie uniemożliwia wykonanie strzału. Wykorzystując to można podczas ładowania siły strzału podskoczyć do góry i tym samym zaoszczędzić amunicję. Strzał drugorzędny umożliwia przybliżenie i oddalenie celu. W przeciwieństwie do Team Fortress 2 klasyczny Karabin snajperski może oddać strzał w głowę bez przybliżenia. Strzał w nogę, który nie zabije przeciwnika, zacznie go spowalniać aż do momentu śmierci bądź uzdrowienia przez Medyka.

Błędy

  • Istnieje pewien bug który pozwala na bieganie z naładowanym strzałem i wystrzelenie go, do momentu kiedy gracz się zatrzyma.

Ciekawostki

  • Wystrzał z Karabinu snajperskiego potrafi popchnąć każdego gracza, nawet członków własnego zespołu, jeśli jest w nich wymierzony. Mechanizm ten może być użyty do Skoku Snajpera.
  • Wycelowanie w głowę nieprzyjaciela posiadając w pełni naładowaną siłę strzału ostrzeże go o twoich zamiarach.
  • Śmiertelny strzał w głowę rozczłonkuje wroga, jeśli został zabity w wyniku eksplozji.

Galeria