Snajper kontra Szpieg

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Ten artykuł dotyczy nowej zawartości wydanej w aktualizacji. Dane dotyczące aktualizacji samej w sobie znajdziesz tutaj: Aktualizacja z 21 maja 2009.
Sniper vs Spy titlecard.png
Morderca z Adelaide, Wysoka Lama Urazów Głowy, Snajper kontra Książę Upiorów, Złowrogi Premier Szpieg.
Krwawy spór z plakatu Badlands

Aktualizacja Snajper kontra Szpieg (angielski) była pierwszą klasową aktualizacją zawierającą przedmioty do dwóch klas jednocześnie i zarazem piątym głównym zestawem nowych dodatków. Aktualizacja została po raz pierwszy ogłoszona 1 kwietnia 2009 i została wydana Aktualizacja z 21 maja 2009.

Aktualizacja była początkowo uważana za dodatek przeznaczony wyłącznie dla Snajpera. Dopiero w ogłoszeniu z 4. Dnia (angielski) okazała się być także aktualizacją dla Szpiega.

Ogłoszenia

Strona o aktualizacji Snajper kontra Szpieg wystartowała oficjalnie w dniu 12 maja 2009 wraz z ogłoszeniem na Oficjalnym blogu TF2 we wpisie "G'day" (angielski). Aktualizacja została wydana 21 maja.

Ze względu na weekend powstała dwudniowa przerwa między ogłoszeniami. Zaczęto je ponownie wydawać w dniu 18 maja.

Dodatki

Broń

Huntsman Łowca
Razorback Antyklinga
Jarate Sikwondo
Ambassador Ambasador
Dead Ringer Dzwon zmarłego
Cloak and Dagger Peleryna nożownika

Przedmioty kosmetyczne

Batter's Helmet Hełm pałkarza
Soldier's Stash Skarb Żołnierza
Pyro's Beanie Wirniczek Pyro
Demoman's Fro Afro Demomana
Football Helmet Kask futbolowy
Mining Light Lampa górnicza
Prussian Pickelhaube Pruska pikielhauba
Trophy Belt Pas zdobyczy
Fancy Fedora Gustowna fedora

Mapy

Nazwa Zdjęcie Tryb gry Nazwa pliku
Pipeline Pipeline.jpg Wyścig ładunków
RED Bombcart.pngBLU Bombcart.png
plr_pipeline
Sawmill
(Arena)
Sawmill.PNG Arena
Controlpoint.png
arena_sawmill
Nucleus
(Arena)
Arenanucleus.png Arena
Controlpoint.png
arena_nucleus
Hoodoo Plhoodoo.png Ładunek
Hoodoo Bombcart.png
pl_hoodoo

Przedpremierowe zapowiedzi

Choć aktualizacja została oficjalnie ogłoszona w dniu 2 maja 2009, Valve uczyniło wcześniej do niej kilka odniesień.

Ulotka "Sikwondo: Taekwondo oparte na sikach"

W dniu 1 kwietnia 2009 Valve wydało nowy wpis na Oficjalnym blogu TF2 zatytułowany Krótka zapowiedź następnej klasowej aktualizacji! (angielski), pokazując formularz zamówienia na nową broń Snajpera - Sikwondo. Jednak ze względu na datę ogłoszenia wpisu (Prima aprilis) większość osób uznała go za żart.

Sikwondo: Karate oparte na Słoiku

Potwierdzenie Aktualizacji Snajpera

Następnego dnia, 2 kwietnia 2009, Valve wydało jeszcze jeden wpis na Oficjalnym blogu TF2 Wave goodbye to yer head, wanker (angielski), który potwierdził, że Snajper rzeczywiście jest kolejną klasą, która otrzyma aktualizację. Wiadomość zasugerowała także dwie inne aktualizacje, jedną poprzedzającą aktualizację przeznaczoną dla Snajpera, a drugą zawierającą nowe dodatki dla wszystkich klas. Jak się później okazało, była to aktualizacja Szpiega oraz wydanie czapek.

Odkrywanie podstawowej broni Snajpera

5 maja 2009 Valve napisało post na blogu zatytułowany Lepiej trzymaj się na swojej głowie, kolego (angielski), który odkrywał sposób działania nowej podstawowej broni Snajpera. Wyjaśniono, że jednym z głównych powodów jej wprowadzenia była wrogość do Snajperów, ponieważ mogą zabijać wrogów będąc poza obszarem walki. W artykule napisano, że nowa broń promuje zbliżenie się Snajpera do swoich współtowarzyszy i swoich wrogów, aby dać im szansę na walkę.

Ciekawostki

  • Aktualizacja Snajper kontra Szpieg wprowadziła do gry także system losowych przedmiotów. Przez pewien okres czasu od wydania aktualizacji nowe przedmioty były możliwe do zdobycia wyłącznie poprzez system losowych przedmiotów niezależnie od tego, ile osiągnięć zostało zdobytych. Zostało do zmienione już po tygodniu w Aktualizacja z 29 maja 2009, która przywróciła kamienie milowe jako alternatywę dla systemu losowych przedmiotów.
  • Sawmill (Arena) była pierwszą mapą dla TF2 stworzoną i wydaną przez Valve, która zawierała efekty pogodowe, wprowadzając opady deszczu. Natomiast Pipeline była pierwszą oficjalną mapą rozgrywaną w nocy.

Postęp aktualizacji

Linki zewnętrzne