Dostawa Specjalna (tryb gry)

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Aby przeczytać o zestawie przedmiotów, zobacz Dostawa Specjalna (zestaw przedmiotów).
sd_doomsday
Panowie, znajdźcie Australium i dzisiaj, ustanowimy historię!
Administratorka

Dostawa Specjalna to tryb gry wprowadzony w Aktualizacji Pyromanii. Zadaniem obu zespołów jest przechwycenie neutralnej walizki do określonej części mapy, jednocześnie uniemożliwiając zrobienie tego samego przeciwnikom. Jest on zasadniczo kombinacją trybów Zdobądź Flagę i Ładunek.

Kiedy runda się rozpoczyna, neutralna walizka z Australium jest niedostępna przez 45 sekund. Podniesione przez członka drużyny, Australium staje się własnością tej drużyny, zmieniając tym samym kolor na drużynowy. Podczas niesienia przez gracza, walizka będzie wydzielać złote błyski, długi złoty ogon i efekt bielizny. Jeśli gracz niosący walizkę zostaje zabity, zostanie ona upuszczona i może być podniesiona tylko przez tą samą drużynę. Jeśli przeciwna drużyna zdoła obronić walizkę przez 45 sekund, to zostanie ona przywrócona do oryginalnej lokacji i stanie się ona neutralna, umożliwiając podniesienie jej obu drużynom.

Gracze muszą zabrać Australium do platformy ładowniczej. Tylko drużyna z Australium może unieść platformę. Podobnie do wózka z Ładunku, platforma będzie powoli leczyć i uzupełniać amunicję przyjaznych graczy. W odróżnieniu do wózka z Ładunku, prędkość unoszenia się platformy nie zależy od ilości graczy; tylko gracz niosący Australium może unosić platformę. Jeśli Australium zostanie upuszczone bądź opuści platformę, zacznie ona opadać do pierwotnej pozycji. Kiedy platforma dojdzie na szczyt rakiety, otworzy się w niej komora. Zespół, który złoży Australium w tej komorze wystrzeli rakietę, wygrywając grę.

Strategia

Osobny artykuł: Strategia społeczności dla map typu Dostawa Specjalna.

Mapy

Osobny artykuł: Lista map
Nazwa Zdjęcie Nazwa pliku
Doomsday Doomsday sd_doomsday
Carnival of Carnage Carnival of Carnage.png sd_doomsday_event

Powiązane osiągnięcia

Osobny artykuł: Astro-siągnięcia

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 27 czerwca 2012 (Aktualizacja Pyromanii)

  • Dodano nowy tryb gry Dostawa Specjalna oraz mapę Doomsday!

Aktualizacja z 20 lipca 2012

  • Przesunięto Dostawę Specjalną na miejsce nr. 7 na ekranie "Rozpocznij grę"

Aktualizacja z 29 października 2014 (Scream Fortress 2014)

  • Dodano mapę Carnival of Carnage do gry.

Aktualizacja z 25 kwietnia 2016


Galeria

Ciekawostki

  • Walizka z Australium przypomina oryginalną ikonę plecaka, z dodatkowymi, metalowymi przedmiotami dołączonymi do niego, m.in. sztabką Australium.