Grzbietowy cios

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Do dzieła!
Medyk

Podczas drwiny z użyciem Uberpiły, Medyk przyjmuję postawę do walki, pchnie swoja Uberpiłę w przód, a następnie przyciąga ją do siebie. Pchnięcie ogłuszy wroga naprzeciwko Medyka i zada mu 1 punkt obrażeń, a przyciągnięcie zada 500 obrażeń. Ta drwina jest podobna do drwiny Snajpera-Przebicia, lecz jest trochę dłuższa.

Po zabiciu tą drwiną, Medyk uzyskuje 50% ÜberCharge, co odpowiada dwóm normalnym uderzeniom UberPiły. Zwrócić uwagę powinien fakt, że ogłuszenie wywołane tą drwiną działa także na wrogów na których użyto ÜberCharge i tych pod działaniem efektu napoju Bonk! Atomowy Kop, ale ich nie zabije.

Obrażenia i czasy funkcjonowania

Zobacz też: Obrażenia
Obrażenia i czasy funkcjonowania
Obrażenia
Z bliska 1 + 500
Minikrytyczne 675
Czasy funkcjonowania
Czas trwania drwiny 4
Wartości są przybliżone i ustalone poprzez testy społeczności

Demonstracja

Poprzednie zmiany

Aktualizacja 13 Stycznia 2010

  • Oryginalna drwina Uberpiły (podobna do drwiny Piły do kości aczkolwiek z poważniejszymi dźwiękami, podobnymi do wiolonczeli) została zastąpiona tą drwiną.

April 14, 2011 Patch

  • [Nieudokumentowane] Pomyślne zabicie tą drwiną wypełnia teraz ładnek ÜberCharge w 100%.

Nieużywana zawartość

Niewykorzystana ikona zabicia Grzbietowym ciosem
  • W plikach gry znajduje się unikalna ikona zabicia, jest ona jednak nieużywana.Ciekawostki

  • Grzebietowy cios, to odniesienie do potocznej nazwy dla Nakłucie lędźwiowe, medycznej procedury w której strzykawka umiejscawiana jest w przestrzeni podpajęczynówkowej w odcinku lędźwiowym kręgosłupa w celu uzyskania próbki płynu mózgowo-rdzeniowego. Nie jest wcale śmiertelny, pod warunkiem że wykonywany przez specjalistę, (czyt. każdy poza Medykiem) może być bardzo bolesny.
  • W grze Left 4 Dead istnieje osiągnięcie z tą samą nazwą, w którym trzeba unieszkodliwić jednym uderzeniem w kręgosłup nieświadomego zarażonego.

Zobacz też