Mechaniczny Szpieg

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Spy Robot
Spy Robot
Podstawowe informacje
Zdrowie: 125
Prędkość: 100%
Idę po ciebie!
Robo-Szpieg

Mechaniczni Szpiedzy są jednymi z wrogów gracza w trybie Mann kontra Maszyny.

Zwykłe wersje

Szpieg

Ikona Nazwa Podstawowe Pomocnicze Do walki wręcz Atrybuty
Spy
Szpieg Revolver
Rewolwer
Sapper
Saper
Knife
Nóż


Mechaniczny Szpieg zachowuje się tak samo, jak jego żywy odpowiednik: podkłada sapery pod budowle Inżynierów, zabija swoich wrogów, używa zegarka niewidzialności, przebiera się oraz używa rewolwera oraz noża w bliskich starciach. W odróżnieniu od innych robotów, mechaniczni Szpiedzy odradzają się poza zasięgiem wzroku graczy, ale jednocześnie w małej odległości.

Zaraz po odrodzeniu mechaniczny Szpieg przebiera się i próbuje zabić jednego lub więcej graczy. Nigdy nie spróbuje przebrać się za klasę, której nie ma w twojej drużynie. W przebraniu, Szpiedzy nigdy nie zaatakują, chyba że zbliżają się do ofiary lub zostali wcześniej zaatakowani przez graczy. Podczas ucieczki, mechaniczni Szpiedzy wejdą w tryb niewidzialności, oddalą się na pewną odległość, po czym przebiorą się z powrotem. Niemniej jednak, jeżeli są bardzo blisko celu, lecz zostali rozpoznani przez graczy, Robo-Szpiedzy będą kręcić się w bardzo małej odległości wokół gracza dopóki nie zaliczą udanego dżgnięcia w plecy. Co ważne, mechanicznych Szpiegów można odróżnić od zwykłych graczy po tym, że śmieją się oni swoim prawdziwym, robotycznym głosem nawet w przebraniu (czego nie robią zwykli Szpiedzy), ostrzegając gracza, że jest w pobliżu.

Za każdym razem, gdy Szpieg pojawia się na mapie, wyświetla się powiadomienie, a jego wejście zostaje ogłoszone przez Administratora. Po zabiciu mechanicznego Szpiega Administrator informuje, ilu Szpiegów zostało na mapie, chyba, że jest ich więcej niż pięciu.

Błędy

  • Chichot mechanicznego Szpiega można usłyszeć z dowolnego miejsca na mapie.
  • Linie wymawiane przez Robo-Szpiega podczas odwetu nie są „zrobotyzowane”.

Ciekawostki

  • Jeśli przebrany Robo-Szpieg jest oglądany jako widz, będzie on miał teksturę dla drużyny RED. Możliwe, że jest to błąd, jednakże zrobotyzowany odpowiednik Szpiega nie posiada pod-modeli masek klas, za które się przebiera, więc zabieg ten mógł być zamierzony.
  • Mechaniczni Szpiedzy jako jedyne roboty w grze mają wszystkie pięć palców wymodelowane osobno, podczas gdy wszystkie inne roboty posiadają palec środkowy, serdeczny oraz mały palec złączone razem.

Galeria