Steel

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Steel
Steel Main.png
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Punkty kontrolne
Nazwa pliku: cp_steel
Autorzy: Jamie "Fishbus" Manson
Irish Taxi Driver
FLOOR_MASTER
Informacje o mapie
Środowisko: Przemysłowe
Sceneria: Dzień, słoneczna
Zagrożenia: Dół
Znajdźki na mapie
Healthico.png Apteczki: Smallhealth.png ×4   •   Mediumhealth.png ×11   •   Largehealth.png ×3
Ammoico.png Skrzynki z amunicją: Smallammo.png ×3   •   Mediumammo.png ×9   •   Largeammo.png ×5
Zdjęcia mapy
Menu photos cp steel.png
Widok mapy
Steel overview.png
Znaczek mapy
Item icon Map Stamp - Steel.png
Lista zwolenników
Broń tutaj!
Gruby

Steel to skomplikowana mapa trybu Atak/Obrona, o wyjątkowym układzie. W odróżnieniu od większości map Team Fortress 2, zdobycie punktu kontrolnego zmienia układ mapy, otwierając i zamykając przejścia obu zespołom. W efekcie atakujący zespół ma wiele sposobów na zdobycie ostatniego punktu. Steel zezwala na przejęcie ostatniego punktu niezależnie od ilości przejętych punktów, lecz z liczbą zdobytych punktów zwiększa się liczba sposobów dojścia do niego. Wiele wyborów sprawia, że mapa jest interesująca przez długi czas, a każda runda jest inna.

Steel jest jedną z map stworzonych przez społeczność, wybraną przez Valve na oficjalną z powodu jej wysokiej jakości.

Celem na Steel dla BLU jest przejęcie punktu E, który zawsze jest odblokowany i może zostać przejęty w każdej chwili. Przejęcie punktów A, B, C i D jednak ułatwi przejęcie E.

Przejęcie A otwiera ścieżki do B i E. Przejęcie B przenosi miejsce odrodzenia RED i otwiera drogę do C. Zdobycie C powoduje pojawienie się mostów do E. Przejęcie D blokuje RED przed łatwym dostępem do E i powoduje wysunięcie się barierek na mostach.

Wideo wprowadzające

Lokacje

Miejsca odrodzenia

Baza BLU: Stacja pociągów na samym dole mapy. Baza ma trzy wyjścia, dwa na punkt A (jedno nisko, drugie wysoko) i jedno na punkt B. Od strony bazy, punkt A jest z prawej, a punkt B - z lewej strony.

Pierwsza baza RED: Mały pokój z wyjściami na punkty A, B i E. Od strony bazy, A jest z lewej, B - z prawej, a E - naprzód.

Druga baza RED: Po przejęciu B przez BLU, gracze RED odradzają się między punktami C i D. Od strony bazy, C jest z lewej, D - z prawej, a E - naprzód. Po przejęciu D przez BLU wyjście na E jest zamknięte.


Punkty kontrolne

Doki (Punkt A): Punkt A to dok wysyłkowy z lewej strony pierwszej bazy RED. BLU musi wspiąć się na niski pagórek, aby dostać się do punktu na szczycie, a ściany otaczające punkt chronią od pocisków RED. Wyższe wyjście z bazy BLU prowadzi na szczyt ściany. Przejęcie punktu A otwiera natychmiast drzwi po prawej prowadzące do B, a także wolno otwierające się drzwi do D i E. Drzwi z bazy RED do punktu A zostają zamknięte.

Podwórze (Punkt B): Punkt B znajduje się z prawej od pierwszej bazy RED i jest częściowo osłonięty małą ścianą. Przed przejęciem A na ten punkt prowadzi tylko jedna, a po - dwie drogi. Wejście RED na punkt B prowadzi do małego, dwupiętrowego budynku z oknem na szczycie, przez które można ostrzeliwać prawie cały obszar oprócz części samego punktu. Wejście BLU ma przejście z boku prowadzące do punktu widokowego i budki, z której mogą korzystać Snajperzy. Po lewej stronie od B znajduje się droga do E. Przejęcie B powoduje, że powoli otwierają się drzwi do C i przenosi bazę RED.

Kanion (Punkt C): Punkt C znajduje się na podwyższonej platformie na północ od B. Wzgórze prowadzące z tamtej strony schodzi w dół, do kanionu. Kilka dużych skał osłania przed ogniem od strony B. Na punkt C można się dostać schodami z dwóch stron. Jedne ze schodów znajdują się na zewnątrz i nie mają osłony, a drugie prowadzą w prawo do małego tunelu. RED może bronić się na dwóch wejściach, z których jedno ma też niewielką ścianę od strony B. Przejęcie C powoduje, że bardzo powoli pojawiają się mosty do E.

Magazyn (Punkt D): Punkt D znajduje się bezpośrednio koło drugiej bazy RED, naprzeciwko C. Wąski korytarz z małym gzymsem łączy C i D, ale trzeba po drodze minąć bazę RED. Gracze RED mogą widzieć wszystkich idących tym korytarzem przez okno nad ich wyjściem na E, leczy gdy to wyjście zostanie zamknięte, okno również zostanie zasłonięte. Przejęcie D podnosi barierki na mostach i zamyka wyjście BLU na E.

Platforma startowa (Punkt E): Punkt E znajduje się w centrum bazy, na platformie ponad głębokim dołem. Na początku, tylko Skauci, Żołnierze i Demomanowie mogą się na niego dostać, lecz po przejęciu C pojawiają się mosty, pozwalające wszystkim klasom dojście do niego. Punkt E jest odblokowany od początku rundy, lecz przejmowanie pozostałych ułatwia jego zdobycie.

Strategia

Zobacz: Strategia społeczności dla mapy Steel

Czasy zdobywania punktów

Punkty kontrolne Mnożnik Sek.
Punkty kontrolne A ×1
32 ,000
×2
21 ,333
×3
17 ,455
×4
15 ,360
×5
14 ,15.000000000001
Punkty kontrolne B ×1
32 ,000
×2
21 ,333
×3
17 ,455
×4
15 ,360
×5
14 ,15.000000000001
Punkty kontrolne C ×1
36 ,000
×2
24 ,000
×3
19 ,636
×4
17 ,280
×5
15 ,766
Punkty kontrolne D ×1
36 ,000
×2
24 ,000
×3
19 ,636
×4
17 ,280
×5
15 ,766
Punkty kontrolne E ×1
70 ,000
×2
46 ,667
×3
38 ,182
×4
33 ,600
×5
30 ,657


Historia aktualizacji

Aktualizacja z 19 sierpnia 2008 (Gruba Aktualizacja)

  • Dodano Steel do gry.

Aktualizacja z 21 grudnia 2010

  • Dodano niewłaściwe ładowanie się Steel, powodujące cofnięcie się użytkownika do głównego menu.

Aktualizacja z 26 stycznia 2012

  • Zlokalizowano nazwy celów zespołów.

Błędy

  • Jeśli Skaut, Żołnierz, Pyro, Demoman lub Inżynier skoczy tak, aby stanąć nad drzwiami w bazie BLU prowadzącymi na B przed końcem przygotowania, drzwi będą wyglądały na otwarte, lecz nadal będą blokować graczy i pociski.
  • W pierwszej bazie RED, każda klasa która jest w stanie skoczyć na podwieszone drewniane belki nad wyjściami na B i E mogą uniknąć zostania przeniesionym do drugiej bazy po przejęciu B przez BLU. Dotknięcie ziemi natychmiast przetransportuje ich do drugiej bazy.