İntihar

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Ölü bir Heavy.
Hayatını bir kenara atma, evlat. Sadece bir kere gelirsin bu dünyaya! Veya dini tercihine bağlı olarak, birkaç kere! Her iki kapıda sonu olan bir sayıya çıkmaktadır, bu yüzden iyi düşün!
Soldier

Rakip bir oyuncuya ait olmayan ölümlerin hepsi intihar olarak sayılır.

Oyunda intihar etmenin birden fazla yolu vardır. Bu yollar; Canlanma alanı veya İkmal alanı içinde değilken başka bir sınıfa veya takıma geçiş yapılması, Soldier'in kendine doğru roket atıp kendini öldürmesi, Demoman'ın Bombalarını ve Yapışkan Bombalarını kendine atıp kendini öldürmesi, Pyro'nun Patlatıcı gibi silahlarını kullanıp kendi ayağına sıkıp öldürmesi veya Scout'un Boston'lu Vurucu veya Üç Rünlü Kılıç'ı kullanarak kendini kanatarak öldürmesi gibi yollardır. Ayrıca Engineer Kovboy kullanarak kendi Taretiyle kendini öldürebilir. Oyuncu takımını veya sınıfını değiştirerek veya konsol komutlarını kullanarak kendini öldürürse, son ölenler bölümünde "<buraya oyuncunun ismi> elveda zalim dünya!" şeklinde bir öldürme bildirimi görülür. Ayrıca bu öldürme bildirimleri boğulma, trenler veya testere bıçakları gibi çevresel ölüm tehlikelerinin birisinden dolayı ölünürse de görülebilir. Ancak Boğulma, Trenler, testere bıçakları ya da Eyeaduct haritasının Underworld bölgesinde ölmenin farklı öldürme simgeleri vardır. Düşme hasarı nedeniyle ölünürse eğer "<buraya oyuncunun ismi>, sakarca düşerek öldü." şeklinde farklı bir ölüm bildirimi yayınlanır.

Soldier'lar Kamikaze alay hareketi kullanarak, kendilerini ve menzilinde bulunan herhangi bir oyuncuyu öldürerek intihar edebilir. Ancak, bir Medic tarafından iyileştirilip Soldier'in sağlık puanı en fazla ne kadar artabiliyorsa o sağlık puanına ulaştığında, ÜberŞarj aktif edilirse veya Tümen Desteği kullanılırsa eğer, belki Soldier hayatta kalabilir.

İntihar etme eylemini de konsola kill yazarak anında gerçekleştirilebilinir. Ancak illaki intihar için kullanılmayada bilinir, mesela haritada oyuncu bir yere takıldığında veya canlanma alanında tekrardan başlamak istediğinde de kullanılabilir. Benzer şekilde, bir oyuncu bir patlama ile öldürülmüş gibi göz kamaştırıcı bir intihar geçirmek için konsola explode yazabilir. Ancak, bu komutlar aşağılanma sırasında devre dışı bırakıldığı için kullanılamaz.

Bir oyuncu diğer düşman oyuncuya hasar verip kendisi öldürmez ise, yani intihar ya da çevresel bir tehlikeden ölürse eğer, son öldürmeler bölümünde, "<hasar veren oyuncu> işini bitirdi <hasar alan oyuncu>" şeklinde bildirim yayınlanır. Doğrudan bir oyuncunun neden olduğu herhangi bir ölüm bunu sağlayacaktır.

İlgili başarımlar

Leaderboard class scout.png Scout

Klasik Düşüş
Klasik Düşüş
Kontrolsüz Güç'ün geri tepme etkisini kullanarak düşerek ölmeye neden ol.
Faul Bölgesi
Faul Bölgesi
Bir düşmanı sersemleterek çevresel bir ölüme sebep ol.

Leaderboard class demoman.png Demoman

Yapışkan Düşüş
Yapışkan Düşüş
Yapışkan Bomba Atar kullanarak bir düşman oyuncunun çevresel etmenlerden ölmesine sebep ol.


Leaderboard class medic.png Medic

Tıbbi Müdahale
Tıbbi Müdahale
Yüksekten düşüp ölmek üzere olan bir takım arkadaşını kurtar.


Galeri

Öldürme simgeleri

Ana madde: Öldürme simgeleri
Killicon skull.png
 Scout elveda zalim dünya!


Sniper 
Killicon skull.png
  işini bitirdi Spy


Killicon skull.png
 Demoman sakarca düşerek öldü.


Killicon train.png
 Pyro


Killicon saw blade.png
 Heavy


Killicon underworld.png
 Soldier

Güncelleme geçmişi

4 Ağustos 2008 Yaması

  • Oyuncuların intihar girişiminde bulunduklarında başarım kazanmaları düzeltildi.

Ayrıca bakınız