Karabin strzykawkowy

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Ooh hoo hoo, your gun shoots medicine! It's intimidatin'!
Skaut

Karabin strzykawkowy to domyślna podstawowa broń dla Medyka. Jest to napędzany powietrzem karabin o dziwnym kształcie. Na górnej części broni jest zamontowany cylindryczny przezroczysty pojemnik wypełniony strzykawkami, z którego najwyraźniej są pobierane pociski.

Strzykawki zadają uczciwą ilość obrażeń oraz są wystrzeliwane z prędkością 10 strzykawek na sekunde, z prędkością 990 jednostek Hammera/18.86 metrów na sekundę. Strzykawki poruszają się łukami, co sprawia śledzenie poruszającego się wroga i strzelanie w górę na dalszą odległosć. Karabin strzykawkowy jest całkiem celny jeśli trajektoria lotu jest wzięta pod uwagę i ma średni spadek obrażeń z dystansu. Pomimo bycia pociskami, strzykawki nie mogą być odbijane.

Obrażenia

Zobacz też: Obrażenia
Obrażenia i czasy funkcjonowania
Rodzaj strzału Pocisk
Typ obrażeń Pocisk
Na odległość czy do walki wręcz? Na odległość
Obrażenia
Maksymalny przyrost obrażeń 120% 12
Bazowe obrażenia 100% 10
Maksymalny spadek obrażeń 50% 5
Z bliska 10-15
Średni zasięg 5-10
Daleki zasięg 5-6
Krytyczne 30
Minikrytyczne 14
Czasy funkcjonowania
Odstęp między atakami 0.1 s
Przeładowywanie 1.6 s
Wartości są przybliżone i ustalone poprzez testy społeczności

Demonstracja

Wariant kuriozum


Powiązane osiągnięcia

Leaderboard class medic.png Medyk

Czy boli, gdy tutaj dotykam?
Czy boli, gdy tutaj dotykam?
Zabij 50 Skautów za pomocą karabinu strzykawkowego.

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 20 grudnia 2007

  • Naprawiono okazyjne błędne obrażenia dystansowe Karabinu strzykawkowego i Topora strażackiego

Aktualizacja z 31 grudnia 2007

  • Naprawiono błąd który sprawiał, że strzykawki popychały graczy w górę, pozwalając im do osiągnięcia nieodpowiednich miejsc na mapie.


Ciekawostki

Alternatywny obrazek
  • Nazwa i wygląd broni mogą być wzorowane na prawdziwych karabinach strzykawkowych, które są używane do wstrzykiwania igieł w pacjenta z większą kontrolą niż robiąc to ręką (i są często też napędzane powietrzem).
  • Na początkowych testach aktualizacji Medyka, Valve dodało 3 przedmioty do plików gry. Które zostały później usunięte razem z Mann-Konomią. Drugorzędna i biała broń używały ikon Kritzkriega i Überpiły, lecz z nazwami i właściwościami normalnych broni. Jednakże, obrazek Karabinu strzykawkowego pokazywał model normalnej broni, lecz z innego kąta. (Obrazek po prawej)
  • Model broni nigdy nie traci strzykawek, nawet jeśli skończyła się amunicja. Chyba że animacja przeładowywania wymienia wkład powietrza z tyłu broni.
  • Naciśnięcie przycisku strzału raz spowoduje wystrzelenie jednej strzykawki, lecz zostanie wydany dźwięk wystrzelenia dwóch.

Galeria

Zobacz też