Czołg

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Tank Robot
Tank Robot
Podstawowe informacje
Zdrowie: Różne

Najmniej: 18000
Masakra Maszyn: Fala 4 i 7A
Miażdżenie Mechów: Fala 1

Najwięcej: 35000
Ctrl+Alt+Destrukcja: Fala 7D
Rzeźnia CPU: Fala 4

Prędkość: 25%
We don't know what this thing is, but it's big as hell, looks unstoppable, and it probably runs on human blood. We're just guessing that last part, because it's usually covered in it.
— Notka podczas pierwszego dnia Aktualizacji Mann kontra Maszyna

Czołg jest wielką machiną przewożącą bombę, która pojawia się z robotami w trybie Mann kontra Machina. Poza bombą, Czołg nie przewozi żadnej broni ofensywnej, więc nie może on zranić graczy. Potrafi on pochłonąć ekstremalne ilości obrażeń przed zniszczeniem, o wiele więcej niż jakikolwiek inny robot. Administratorka będzie informowała graczy o pojawieniu się, postępie i zniszczeniu każdego Czołgu.

Po pojawieniu się na mapie, Czołg będzie powoli przemieszczał po wyznaczonej trasie w stronę włazu na bombę w celu zdetonowania jej i zakończenia rundy. Trasa jest unikalna dla każdej mapy i jest inna niż trasa innych robotów w fali. Posiada on własną bombę, niezależną od tej, którą noszą pozostałe roboty. Podczas fal z Czołgiem i robotami przenoszącymi bombę, oba zagrożenia muszą zostać zlikwidowane, aby pomyślnie zakończyć falę.

Jedynym sposobem na zatrzymanie czołgu jest jego destrukcja; jest on odporny na spowolnienia, odrzut, podpalenia, Sikwondo, Wściekłe Mleko, Sapery, strzały w głowę, dźgnięcia w plecy, oraz większość innych efektów, lecz nie jest on odporny na trafienia krytyczne i mini-krytyczne. Likwidator nie przyzna Inżynierowi Metalu przy strzale do Czołgu. Czołg nie potrafi skrzywdzić graczy, nawet jeśli staną oni tuż przed nim, lecz przy skręcaniu mogą zostać oni zmiażdżeni przy ścianach, powodując natychmiastową śmierć. Potrafi także zniszczyć konstrukcje Inżyniera, jeżeli stoją one na jego drodze.

Czołgi posiadają pasek życia, widoczny tuż pod informacją o pozostałych robotach w fali. Razem z otrzymywaniem coraz to większej ilości obrażeń, czołg będzie tracił swoje części lub będzie miał widoczne ślady po kulach. Ostatni czołg w misji będzie posiadał białe pasy; nie wprowadzają one jakichkolwiek zmian w właściwościach czołgu.

Likwidacja

Jeżeli czołg jest jedynym robotem w fali (nie wliczając robotów wspierających, takich jak na przykład Snajper), powinien on być głównym celem wszystkich graczy dopóki nie zostanie zniszczony. Krytyczne doładowanie uzyskane od Medyków lub Mannierki jest bardzo efektywne, jeżeli zostanie wykorzystane przez klasę, która potrafi szybko zadać wysokie obrażenia, na przykład Gruby, Pyro oraz Żołnierz, lub przez Demomana z Granatnikiem oraz Wyrzutnią Bomb Samoprzylepnych. Działka Strażnicze pod kontrolą Poskramiacza potrafią zadać znaczne obrażenia czołgowi, lecz czasami będą musiały zostać przesunięte w inne miejsce jeżeli czołg znajdzie się poza zasięgiem Działka.

Jeżeli Czołg pojawi się razem z innymi robotami, zwłaszcza Gigantami, zalecane jest zniszczenie Gigantów przed Czołgiem, jako że Czołg nie potrafi zadawać jakichkolwiek obrażeń graczom oraz można się nim zając zaraz po zniszczeniu innych robotów. Kiedy Czołg dojedzie do włazu będzie musiał on najpierw uzbroić bombę, więc twoja drużyna będzie miała jeszcze chwilę czasu na zniszczenie wroga.

Powiązane osiągnięcia

Mvm navicon.png Mann kontra Mannosiągnięcia

Jaja ze stali
Jaja ze stali
Zniszcz czołg w ostatnich sekundach odliczania do detonacji.


Mechaniczna masakra
Mechaniczna masakra
Zniszcz dwa czołgi w ciągu 5 sekund.
Mechaniczny zdobywca
Mechaniczny zdobywca
Zniszcz czołg w ciągu 20 sekund od jego pojawienia się.

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 15 sierpnia 2012 (Mann kontra Machina)

  • Czołg został dodany do gry.

Aktualizacja z 17 sierpnia 2012

  • Naprawiono crash serwera powiązany z pluginem serwera, który tworzył Czołg przed rozpoczęciem gry.

Galeria

Linki zewnętrzne