Team Fortress Wiki

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Logo.png

Team Fortress Wiki (dawniej TF2 Wiki) została stworzona przez Nosa w październiku 2007. Jej celem jest zapewnienie graczom Team Fortress 2 informacji, które będą niezbędne do dalszego zrozumienia gry.

W czerwcu 2010 Wiki i jej zawartość zostały przeniesione na nowy serwer dostarczony przez Valve i zostały oficjalną Team Fortress Wiki obejmującą wszystko, co jest związane z TF2 oraz jego starszym rodzeństwem Team Fortress Classic i Quake Team Fortress.

Czym jest Wiki?

Zajrzyj do artykułu na Wikipedii opisującego, czym jest "Wiki".

Wiki to zbiór stron internetowych, które umożliwiają każdemu użytkownikowi możliwość dodawania własnej treści lub jej modyfikację przy użyciu uproszczonego języka znaczników. Wiki są często używane do tworzenia współpracujących stron internetowych oraz aby wzbogacić strony społecznościowe. Na przykład encyklopedia Wikipedia jest jedną z najbardziej znanych Wiki.

Jak zacząć i gdzie szukać rzeczy

  • Te linki po lewej w sekcji "Nawigacja" to świetny sposób na to, aby odnaleźć drogę.
  • Najpierw sprawdź Stronę główną, powie Ci co jest nowe i zawiera przydatne linki.
  • Wypróbuj pola Szukaj! Jest bardzo przydatne, choć zawsze możesz też skorzystać z pomocy wyszukiwarki Google.
  • Jeśli jesteś znudzony, zawsze możesz sprawdzić losową stronę!

Jak edytować

To jest Wiki: strona nastawiona na współpracę i zapewnianie informacji, którą każdy może edytować, czyniąc ją coraz lepszą.

Aby edytować stronę należy wpierw zalogować się, lub jeśli nie posiadasz jeszcze konta, stworzyć je.

Team Fortress Wiki, podobnie jak Wikipedia, wykorzystuje znaczniki wiki do formatowania strony. Na przykład: Wprowadzenie dowolnego tekstu między dwoma znakami równości tworzy tytuł. Wikipedia posiada ściągawkę (angielski) zaprojektowaną, aby pomóc nowym osobom. Powinieneś także sprawdzić poradnik (angielski) opisujący fundamentalne zasady.

Mamy też poradnik stylistyczny zawierający wytyczne dotyczące sposobu formatowania stron, do których powinieneś się stosować.

Zasoby

Znaczniki Wiki
Tłumaczenia
Inne

Gdzie można uzyskać pomoc?

Kto prowadzi stronę?

Ten serwis jest prowadzony przez wolontariuszy ze społeczności TF2. Bezpośrednie zaangażowanie Valve w funkcjonowanie strony jest minimalne, z wyjątkiem polityki warunków korzystania, którą muszą przestrzegać wszyscy współautorzy.

Zobacz prawa poszczególnych grup, gdzie znajduje się pełna lista użytkowników ze zwiększonymi przywilejami.

Statystyki strony

To tylko kilka szybkich faktów o tej stronie:

Ciekawostki

  • Team Fortress Wiki stało się oficjalnym wiki Valve w dniu 30 czerwca 2010, jako część nieoficjalnej Valve Wiki Network. Źródło: Oficjalny Blog TF2 - Słuchajcie! (angielski)
  • Wprowadzenie Kodu Konami (, , , , , , , , B, A, ↵ Enter) na Twojej klawiaturze w dowolnym miejscu na Wiki spowoduje uruchomienie easter egga, podczas którego Szpieg z drużyny BLU zasapuje logo wiki znajdujące się u góry na na lewym pasku bocznym.