Team Fortress Wiki

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Logo tr.png

Team Fortress Wiki (ilk kurulduğu adıyla TF2 Wiki), Ekim 2007'de Nos tarafından kurulmuştur. Amacı Team Fortress 2 oyuncularını bilgilendirmek ve bilgilerini geliştirmektir.

Haziran 2010'da, wiki ve içerikleri Valve'in sunucusuna taşınmıştır ve Team Fortress serisinin oyunları Team Fortress 2, Team Fortress Classic ve Team Fortress için resmî bir wiki oluşmuştur.

Wiki iki bölüme ayrılmıştır, Team Fortress 2 ve Team Fortress Classic.

Wiki nedir?

Vikipedi'de "wiki"nin tanımına bakın.

Wiki, GNU Özgür Belgeleme Lisansı altında kullanıcıların yeni sayfa oluşturmasına, sayfalarda düzenlemeler yapmasına ve bu sayfaları birbirine bağlamasına olanak sağlayan bir Web uygulaması. Gruplar, wiki sayesinde kolayca büyük dökümantasyonlar oluşturabilir. Diff özelliği sayesinde sayfanın önceki sürümleri görülebilir ve böylelikle belgeler arasındaki sürüm farklılıkları takip edilebilir. Sayfalar arasındaki bağlantılar ve sayfa biçimlemeleri sistem tarafından otomatik olarak yapılandırılacağından, bilgiye erişme ve bilgi belgeleme wiki ile son derece kolaylaşmaktadır.

Nasıl başlarım ve nasıl bir şeyler bulurum?

  • Sol altta 'Dolaşım' bağlantıları size wikide dolaşmanıza yardım edecektir.
  • İlk olarak, ana sayfaya bir bakın. Size yeni neler olduğunu ve yararlı bağlantıları gösterecektir.
  • İkinci olarak, arama kutusunu dene! Oldukça kullanışlıdır, ayrıca her zaman Google'dan arayarak da bulabilirsiniz.
  • Üçüncü olarak, sıkılırsanız her zaman rastgele bir sayfa açabilirsiniz!

Nasıl düzenlenir?

Bu site bir wikidir. Bu, herkesin sayfaları düzenleyerek daha iyi bir hale getirebileceği anlamına gelir.

Bir sayfayı düzenlemek için, ilk olarak giriş yapmalısınız, herhangi bir hesabınız yoksa, kendinize bir hesap oluşturabilirsiniz.

Team Fortress Wiki, Vikipedi gibi, bir sayfayı biçimlendirmek için wiki dilini kullanır. Örnek olarak, iki eşittir işaretinin (==) yanına herhangi bir şey yazıp tekrar iki eşittir işareti ile kapatılması bir başlık oluşturur. Ayrıca Vikipedi'nin yeni başlayanlar için bir rehberi vardır. Wikinin temelleri için eğitim sayfasına (İngilizce) bakmanız önerilir.

Ayrıca tarz rehberine bakmanı da öneririz. Size bir sayfa düzenlerken uymanız gereken kuralları gösterir.

Kaynaklar

Wiki dili
Çeviri
Diğer

Nereden yardım alabilirim?

Sitenin sorumluları kimler?

Bu site, Team Fortress 2 topluluğu gönüllüleri tarafından işletilir.

Kullanıcı haklarının listesine bakın: Grup hakları

Site istatistikleri

Sitenin istatistiklerini listeleyen birkaç sayfa bulunmaktadır:

Ek bilgiler

  • Team Fortress Wiki 30 Haziran 2010'da Valve'in resmî bir wikisi olmuştur ve gayriresmî Valve Wiki Network'ün bir parçasıdır.[1]
  • Bu wikinin içindeyken herhangi bir yerde klavyeniz ile Konami Kodu'nu (, , , , , , , , B, A, ↵ Enter) yazarsanız kenar çubuğunun en üstünde bulunan 'Team Fortress 2 Official Wiki' logosuna BLU Spy tarafından bir bozucu yerleştirilir. Engineer Spy'ın wikisini bozduğunu söyler ve sonra İngiliz Anahtarı ile vurma sesleri duyulur, en sonunda bozucu logonun üstünden kalkar.

Resim galerisi

Ayrıca bakınız

Dış bağlantılar

Kaynakça