TF Wiki:Tłumaczenia na język polski

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Aktywni tłumacze
Nieaktywni wyróżnieni tłumacze

Postęp tłumaczeń

Polish (pl)
0.81325067803177
81%  
Ostatnie zmiany Więcej statystyk

Witaj!

Logopolish.png

Jesteś tutaj, ponieważ postanowiłeś pomóc w tłumaczeniu tej Wiki na język polski. Znajdziesz tu informacje, które pomogą w tworzeniu tłumaczeń. Jeśli masz jakieś pytanie, skontaktuj się z nami poprzez naszą grupę w serwisie Steam (grupa jest martwa, ale zawsze możesz rozmawiać z innymi tłumaczami, którzy dołączyli do niej), zadaj pytanie na stronie dyskusji (nieużywana od lat) lub (najlepsza opcja) dołącz do dyskusji w czasie rzeczywistym poprzez klienta IRC. Połącz się z serwerem Freenode, a następnie wejdź na kanał #tfwiki. Możesz również użyć do tego celu przeglądarki internetowej, klikając ten link.

Na początek

  • Sprawa najważniejsza - nie używamy stron typu Tłumacz Google do tworzenia polskich wersji artykułów. Jest to pójście na łatwiznę, a efekt jest naprawdę mizerny. Jeżeli będziesz używać wspomnianego sposobu, skończy się to upomnieniem, a nawet banem.
  • Rób użytek z funkcji „Pokaż podgląd”. Pozwoli to uniknąć potencjalnych błędów i nadmiernych edycji artykułu.
  • Zawsze podpisuj swoje wypowiedzi na stronach dyskusji, używając do tego celu ~~~~.
  • Nie ma ograniczeń odnośnie liczby osób mogących tłumaczyć dany artykuł, jednak by uniknąć sytuacji, w której dwie osoby niezależnie od siebie tłumaczą ten sam artykuł, wprowadzono system rezerwacji. By zarezerwować artykuł do tłumaczenia, wejdź na podstronę rezerwacji i postępuj zgodnie z zawartymi na niej instrukcjami. (Z powodu bardzo małej ilości tłumaczy rezerwacja artykułów nie jest zawsze konieczna. Podczas aktualizacji/dodawania artykułu, szczególnie nowego, poinformuj o tym aktywnych polskich tłumaczy na kanale IRC.
  • Pamiętaj o wstawianiu linków. Jeśli takowe występują w angielskiej wersji artykułu, wersja polska również musi je posiadać. Dotyczy to również grafik, obrazów, plików dźwiękowych i filmów wideo.
  • Jeśli odnośnik do Wikipedii posiada polski odpowiednik tego artykułu, należy dodać polski odnośnik, np. [[w:pl:Team Fortress 2|Team Fortress 2]].
  • Jeżeli nie wiesz, jak przetłumaczyć nazwy własne, znajdziesz je na STS. Aby z niego korzystać, należy postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.
  • Jeżeli chcesz dodać nową ciekawostkę, musisz ją najpierw dodać do angielskiej wersji artykułu. Jeżeli nie zostanie usunięta, możesz ją przetłumaczyć na język polski. Tutaj znajdziesz wskazówki jak dodać dobrą ciekawostkę.

Ważne i przydatne strony

(*) - po zakończeniu tłumaczenia/porządkowania artykułu należy usunąć uprzednio wstawiony nagłówek (np. jeżeli artykuł został oznaczony do posprzątania tagiem {{cleanup}} to po zakończeniu porządków należy ów tag usunąć).