Telefrag

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Podstępny Szpieg 
Killicon telefrag.png
 Inżynier
Szpieg wykonujący telefrag na Inżynierze.
Przepraszam że tak bez uprzedzenia.
Szpieg o niespodziewanym pojawieniu się

Telefrag jest śmiercią następującą gdy gracz stoi na (lub blisko) wyjścia teleportu podczas, gdy gracz z przeciwnej drużyny stoi na wejściu do teleportu. Gdy gracz drużyny przeciwnej teleportuje się, następuje śmierć gracza stojącego na wyjściu. Zabijanie członków drużyny nie jest możliwe, chyba że serwer ma włączony przyjacielski ostrzał.

Gracz pod wpływem ÜberCharge również może zostać zabity poprzez telefrag.

Telefragi są oznaczane jako "nieznana śmierć", jest to ikona przedstawiająca czaszkę z kośćmi. Punkty za zabójstwo dostaje osoba teleportująca się. Jako iż telefragi występują dość rzadko i ciężko je zauważyć, telefragi często pozostają niezauważone.

Wiele doświadczonych Szpiegów wykorzystuje bardzo przebiegłą taktykę, mianowicie: Szpieg używa elektrycznego sapera na teleporcie wroga po czym staje na nim. Jeżeli Inżynier jest niedoświadczony i stoi na wyjściu (lub bardzo blisko) z teleportu, Szpieg momentalnie zabije Inżyniera tuż po zdjęciu elektrycznego sapera. Ta taktyka także może zadziałać na odwrót, jeżeli niedoświadczony Szpieg stoi zbyt blisko wyjścia z teleportu tuż przed założeniem elektrycznego sapera, może on zostać zabity przez Inżyniera, który chciał uratować pozostałe swoje budowle. Niektórzy Inżynierowie stawiają swoje teleporty w ciasnych miejscach w których często przechodzą wrogowie w celu zabicia ich poprzez telefrag.

Demonstracja

Historia aktualizacji

Data nieznana

  • Telefragi są przyznawane teleportującemu się graczowi zamiast dla wyjścia teleportu.

Aktualizacja z 29 maja 2009

  • Naprawiono niemożność zabicia Szpiegów za pomocą telefraga, gdy stali na wyjściu teleportu i mieli aktywowany Dzwon Zmarłego.

Aktualizacja z 31 sierpnia 2009

  • Naprawiono błąd, w którym logi serwera nie zapisywały telefragów jako zabójstw z broni "telefrag"."

Ciekawostki

  • Telefragi istniały również w starym Quake'u lub Team Fortress. Na niektórych mapach teleportacja była konieczna do wykonania celów, jednak teleportowanie się wroga do gracza (lub na odwrót) spowodowałoby unieruchomienie obu graczy. Telefragi były rozwiązaniem tego problemu. Wcześniej myślano o wyłączeniu teleportów na czas gdy wróg stoi na wyjściu, jednak stwierdzono że mogło to być wykorzystane przez drużynę przeciwną.
    • Nazwa "telefrag" jest zapożyczona z starszego produktu id Software Doom. "Frag" jest punktem przyznawanym za zabójstwo grach Doom i Quake.
  • Telefrag wykonany na wrogu przez Żołnierza w pełni załaduje pasek Sztandaru Chwały oraz pasek Sachimono Straceńca. Dzieje się tak ponieważ teleportujący się gracz zadaje obrażenia, a nie teleporter (około 1000 punktów obrażeń).
  • Dawniej telefragi były przyznawane wyjściom teleportów zamiast teleportującemu graczowi, przez to Migawka wyświetlała napis "Zostałeś zabity przez Wyjście teleportu X"
  • W skrajnych przypadkach możliwe jest wykonanie telefragu przy którym zostanie zabita więcej niż jedna osoba, wystarczy że paru wrogów będzie stało wystarczająco blisko teleportu.