Tip of the Hats

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Tip of the hats fundraiser logo.jpg
Dzięki za pomoc!
Żołnierz

Tip of the Hats jest coroczną, transmitowaną na żywo akcją charytatywną organizowaną przez grającą profesjonalnie społeczność Team Fortress 2. Celem wydarzenia jest zebranie darowizn w postaci przedmiotów i pieniędzy dla One Step Camp (angielski), organizacji non-profit, która wysyła na obóz chore na raka dzieci. Każde wydarzenie jest zazwyczaj podzielone na siedem głównych wydarzeń: gra na publicznych serwerach, skoki, surfowanie, BBall, otwieranie skrzynek, Ultiduo i MGE. Czasami do wydarzenia dodawane są inne, takie jak Dota Fortress czy 9v9 Roll the Dice.

Listę darczyńców z 2014 można znaleźć tutaj (angielski).

Przebieg i daty wydarzenia z 2014 można znaleźć tutaj (angielski).

Przebieg wydarzeń

Pierwsze wydarzenie odbyło się w kwietniu 2013 roku. Trwało 36 godzin, podczas których zebrano ponad 35.000$. Gracze z całego świata uczestniczyli w transmisji na żywo i pomogli uczynić to wydarzenie jednym z największych wydarzeń w historii Team Fortress 2, będąc obejrzane przez ponad 65 000 osób.

Drugie wydarzenie odbyło się w marcu 2014 roku. Trwało 36 godzin, podczas których zebrano ponad 108.000$. Wydarzenie to zostało obejrzane przez ponad 580.000 osób. Podczas tego wydarzenia wprowadzono mapy do skoków: jump_jurf i jump_iT.

Trzecie wydarzenie odbyło się we wrześniu 2015 roku. Trwało 36 godzin, podczas których zebrano ponad 214.000$.

Czwarte wydarzenie odbyło się we wrześniu 2016 roku. Trwało 36 godzin, podzielone na 3 dni, podczas których zebrano ponad 183.000$.

Piąte wydarzenie odbyło się we wrześniu 2017 roku. Trwało 36 godzin, podzielone na 3 dni, podczas których zebrano ponad 156.000$

Szóste wydarzenie odbyło się w październiku 2018 roku. Trwało 36 godzin, podzielone na 3 dni, podczas których zebrano ponad 221.000$.

Aukcja przedmiotów

Ponieważ przedmioty w grze nie przydadzą się One Step Camp, wiele podarowanych przedmiotów, od broni w jakości kuriozum po przedmioty ozdobne w jakości nietypowy okaz, było sprzedawanych za pieniądze podczas wielu cichych aukcji. Takie przedmioty były sprzedawane za więcej niż normalną cenę, gdyż zostały podarowane przez osoby, które poświęciły znaczną część swojego czasu Team Fortress 2 i są za to znane, bądź spędziły znaczną część czasu na uczynienie jej społeczności lepszym miejscem.

Nagrania z wydarzenia

Zobacz też

Linki zewnętrzne