Karty kolekcjonerskie

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Nie należy mylić z Kartami kolekcjonerskimi Steam, uzyskiwanymi poprzez granie w gry na Steamie.
TF2 Trading cards.png
Yo, powinienem być na karcie bejsbolowej!
Skaut

Karty kolekcjonerskie Team Fortress 2 są wykonane przez Valve i sprzedawane w ich sklepie. Zostały one zaprojektowane przez artystów pracujących przy TF2 i początkowo miały być dystrybuowane w internetowych kafejkach jako część promocji, która jednak nigdy się nie wydarzyła. Możemy wyróżnić 9 kart z klasami (po jednej dla każdej klasy), 6 kart odnoszących się do map, trzy karty z broniami oraz jedną, dużą kartę Team Fortress 2. Każda z kart z klasą posiada biografię danej postaci. Niektóre zdjęcia z kart zostały wydane przez Valve na oficjalnym blogu TF2(angielski), natomiast inne zdjęcia nie zostały oficjalnie wydane, lecz zostały zeskanowane i zachowane przez społeczność.

Karty z klasami były także dodawane jako dodatek do zestawów kibica RED i BLU, które były sprzedawane w sklepie Valve. Wraz z innymi przedmiotami znajdowały się też dwie paczki kart kolekcjonerskich TF2, każda zawierająca po 5 losowych kart. Karty kolekcjonerskie są dostępne oddzielnie (1 paczka za $1) w sklepie Valve (angielski).

Elektroniczne zestawy kart kolekcjonerskich zostały wydane 15 maja, kiedy to aktualizacja dodająca Karty kolekcjonerskie Steam została wydana, w tamtym czasie będąc w fazie Beta. Gdy ktoś był zapisany do testów Beta i posiadał TF2, to mógł otrzymać aż do 5 kart przedstawionych poniżej, lecz za brakujące karty należało wymienić się z innymi graczami. Po zebraniu wszystkich dziewięciu można było ich użyć w celu wytworzenia odznaki, losowej emotki, kuponu i losowego tło na Steam.

Karty z wizerunkiem klasy

Karty z wizerunkiem mapy

Karty z wizerunkiem broni

Karta Team Fortress 2

Karty kolekcjonerskie Steam

Osobny artykuł: Karty Kolekcjonerskie Steam

Ciekawostki

Opakowanie z kartami kolekcjonerskimi
  • Pomimo tego, że karty posiadają biografię dla każdej klasy, to niektóre został zmienionych przez Valve, w celu załatania luk znajdujących się w nich, które mogły wystąpić po wydaniu nową zawartość oraz materiałów.
    • Najlepszym tego przykładem byłaby biografia Demomana, w której początkowo była mowa o tym, że obaj jego rodzice zmarli, gdy on miał 6 lat, przez co mieszkał w sierocińcu. W zmienionej biografii, wydanej po aktualizacji WOJNA!, jego prawdziwi rodzice przygarnęli go i nauczyli go jak być prawdziwym Demomanem, co też wyjaśnia występowanie Pani DeGroot, jego matki.
    • Podobne zmiany wystąpiły w biografii Szpiega, po wydaniu filmem Poznajcie Szpiega, która drastycznie różni się od biografii znajdującej się na karcie kolekcjonerskiej. Powodem tego jest to, że karty te zostały wykonane w bardzo wczesnym etapie istnienia TF2, przed wszelkimi aktualizacjami dla klas.
  • Paczki nie są losowe oraz składają się z ograniczonej liczby możliwych kombinacji.

Źródła zewnętrzne