Hołd dla Ricka Maya

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Soldier Statue.png
Rick May, niepowtarzalny głos Żołnierza przez trzynaście lat, wiele filmów i nieskończonych aktualizacji, zmarł w kwietniu w wieku 79 lat. Mieliśmy szczęście współpracować w studiu z Rickiem wiele razy w ciągu ostatniej dekady. Rick, bystry i życzliwy współpracownik, obdarował postać Żołnierza jego charakterystyczny krzykiem i idiotycznym humorem. Żołnierz nie byłby Żołnierzem bez niego.
Oficjalna strona TF2, 4 maja 2020

W Aktualizacji z 1 maja 2020, Valve rozpoczęło trwający miesiąc hołd Rickowi Mayowi. Rick May, który zmarł 8 kwietnia 2020 z powodu powikłań związanych z COVID-19[1], był aktorem głosowym Żołnierza. Przez cały miesiąc maj zdjęcie klasy w głównym menu było ustawione na zdjęcie Żołnierza, a odgrywaną muzyką w tle było Saluting the Fallen, które jest interpretacją Tap'ów (angielski), tradycyjnego oddawania hołdu na militarnych pogrzebach Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Rick May służył w amerykańskiej armii w Japonii, gdzie koordynował pokazy United Service Organizations (USO) (angielski).[2]

Valve umieściło także 29 statui Żołnierza na najbardziej aktywnych mapach. Są to statuy przedstawiające Żołnierza odlanego z brązu, salutującego na marmurowym piedestale, z płytą na której widnieje napis: „Rick May / 1940 - 2020 / That was a hell of a campaign son!” („To była niezła kampania synu!”). Losowe linie głosowe Żołnierza będą odtwarzane, gdy gracze będą się znajdować w pobliżu statuy. Te statuy pojawiają się ponownie co roku 8 maja.

4 maja 2020 na blogu TF2 pojawił się post (angielski) oddający hołd Rickowi Mayowi.

21 sierpnia 2020 na mapie Granary została dodana stała statua Żołnierza wraz z odciętymi głowami na płocie, takimi jak w filmie Poznajcie Żołnierza.

Lokacje

Linie głosowe

Uwaga: Ze względu na brak polskiej wersji dźwiękowej wszystkie poniższe reakcje głosowe są w języku angielskim, dlatego przedstawiono jedynie ich tłumaczenia, które zostały stworzone przez społeczność.

Linie dialogowe wypowiadane przez statuę Żołnierza

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 1 maja 2020

  • Dodano hołd dla Ricka Maya, aktora głosowego Żołnierza.

Aktualizacja z 21 sierpnia 2020

  • Zaktualizowano mapę cp_granary, dodając stałą statuę Żołnierza.

Galeria

Przypisy

  1. Artykuł na Wikipedii
  2. Diane Wright, Kameleon sceniczny wciela się w rolę Teddy'ego Roosevelta (angielski), The Seattle Times, 14 września 2005

Linki zewnętrzne