Hołd dla Ricka Maya

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Soldier Statue.png
Rick May, niepowtarzalny głos Żołnierza przez trzynaście lat, wiele filmów i nieskończonych aktualizacji, zmarł w kwietniu w wieku 79 lat. Mieliśmy szczęście współpracować w studiu z Rickiem wiele razy w ciągu ostatniej dekady. Rick, bystry i życzliwy współpracownik, obdarował postać Żołnierza jego charakterystyczny krzykiem i idiotycznym humorem. Żołnierz nie byłby Żołnierzem bez niego.
Oficjalna strona TF2, 4 maja 2020

W Aktualizacji z 1 maja 2020, Valve rozpoczęło trwający miesiąc hołd Rickowi Mayowi. Rick May, który zmarł 8 kwietnia 2020 z powodu powikłań związanych z COVID-19[1], był aktorem głosowym Żołnierza. Przez cały miesiąc maj zdjęcie klasy w głównym menu jest ustawione na zdjęcie Żołnierza, a odgrywaną muzyką w tle jest Saluting the Fallen, która jest interpretacją Tap'ów (angielski), tradycyjnego oddawania hołdu na militarnych pogrzebach Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

Valve umieściło także statuy Żołnierza na najbardziej aktywnych mapach. Są to statuy przedstawiające Żołnierza odlanego z brązu, salutującego na marmurowym piedestale, z płytą na której widnieje napis: „Rick May / 1940 - 2020 / That was a hell of a campaign son!” („To była niezła kampania synu!”). Losowe linie głosowe Żołnierza będą odtwarzane, gdy gracz będzie znajdował się w pobliżu statuy.

4 maja 2020 na blogu TF2 pojawił się post (angielski) oddający hołd Rickowi Mayowi.

21 sierpnia 2020 na mapie Granary została dodana stała statua Żołnierza wraz z odciętymi głowami na płocie, takimi jak w filmie Poznajcie Żołnierza.

Lokacje

Linie głosowe

Uwaga: Ze względu na brak polskiej wersji dźwiękowej wszystkie poniższe reakcje głosowe są w języku angielskim, dlatego przedstawiono jedynie ich tłumaczenia, które zostały stworzone przez społeczność.

Linie dialogowe wypowiadane przez statuę Żołnierza

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 1 maja 2020

  • Dodano hołd dla Ricka Maya, aktora głosowego Żołnierza.

Aktualizacja z 21 sierpnia 2020

  • Zaktualizowano mapę cp_granary, dodając stałą statuę Żołnierza.

Galeria

Przypisy

Linki zewnętrzne