Rick May'e Saygı

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Soldier Statue.png
Rick May, Soldier'ın 13 yıl, bir çok kısa film ve sayısız güncelleme boyu devam eden taklit edilemez sesi, bu Nisan ayında 79 yaşında aramızdan ayrıldı. Son on yılda onunla birlikte stüdyoda bir çok kez çalışabilecek kadar şanslıydık. Kıvrak zekalı, ve sıcak kalpli işbirlikçimiz Rick, karakterine unutulmayacak bir haykırma ve aptalca bir cazibe bahşetti. O olmasaydı Soldier, Soldier olamazdı.
TF2 Resmi Sitesi, 4 Mayıs 2020

1 Mayıs 2020 Yaması ile, Valve bir aylık bir Rick May'i anma etkinliği düzenledi. Rick May (İngilizce), 8 Nisan 2020'de de COVID-19 nedeniyle hayatını kaybeden[1], Soldier'ın seslendirme sanatçısıydı. Mayıs ayı boyunca, ana menüdeki sınıf fotoğrafı Soldier fotoğrafıyla, ve arkaplan müziği, Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri'nin üyeleri ve gazilerinin cenaze ve anma törenlerinde saygı duruşlarında çalınan Ti Sesi (İngilizce)'nin bir yorumlaması olan Saluting the Fallen olarak değiştirildi. Rick May Amerikan ordusuna Japonya'da, United Service Organizations (USO) (İngilizce)'ın sunduğu gösterileri koordine ederek hizmet etti. [2]

Valve ayrıca etkin harita havuzuna 29 Soldier heykeli yerleştirdi. Bu heykeller Soldier'ın asker selamı verdiği bronzdan yapılma, mermer bir kaidenin üzerine sabitlenmiş, ve üzerlerinde "Rick May / 1940 - 2020 / Bayağı zorlu bir mücadeleydi, evlat!" yazılı heykellerdir. Oyuncular bu heykellerin etrafında oyalandığında rastgele Soldier replikleri oynatılır. Bu heykeller her Nisan'ın 8'inde tekrar belirir.

4 Mayıs 2020'de, Valve'in TF2 Geliştirici Ekibi, Rick May'e saygılarını bellirtti (İngilizce).

21 Ağustos 2020'de, Granary (Kontrol Noktası) haritasına kalıcı bir anıt eklendi, bir Soldier heykeliyle beraber Soldier ile Tanışın kısa filmindeki kesik kafalar da eklendi.

Soldier heykel lokasyonları

Replikler

Soldier tarafından söylenen sözler

Güncelleme Geçmişi

1 Mayıs 2020 Yaması

  • Rick May'e, Soldier'ın sesine, anma etkinliği eklendi.

Galeri

Referanslar

  1. Rick May'in Vikipedi makalesi
  2. Diane Wright, Sahne bukalemunu Teddy Roosevelt'in rolünü ele aldı (İngilizce), The Seattle Times, 14 Eylül, 2005, p. H23.

Dış Bağlantılar