Turbine

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Turbine
CTF Turbine Center.png
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Zdobądź flagę
Nazwa pliku: ctf_turbine
Autor(zy): Flobster
Informacje o mapie
Środowisko: Przemysłowe
Sceneria: Wewnętrzna
Znajdźki na mapie
Healthico.png Apteczki: Smallhealth.png ×2  •  Mediumhealth.png ×4
Ammoico.png Skrzynki z amunicją: Mediumammo.png ×4
Zdjęcia mapy
Menu photos ctf turbine.png
Widok mapy
Turbine overview.png
Znaczek mapy
Item icon Map Stamp - Turbine.png
Lista wspierających
Mapa typu Zdobądź Flagę, umiejscowiona w fabryce. Nie jest przesadnie zaśmiecona, a trafienie do bazy przeciwnika nie wymaga wiele wysiłku, dzięki czemu jest prosta do nauczenia. Nie znaczy to jednak, że jest źle zbalansowana i do tajnych materiałów prowadzi jedna ścieżka; wręcz przeciwnie-każda klasa ma miejsce do popisu.
Aktualizacja Pyro (angielski)

Turbine jest mapą typu Zdobądź flagę wydaną oficjalnie razem z Aktualizacją Pyro. To właśnie ona i Fastlane zostały pierwszymi mapami stworzonymi przez społeczność i wybrane przez Valve jako oficjalne ze względu na ich wyróżniającą się jakość. Turbine jest jedną z dwóch oficjalnych map, w których cała akcja toczy się wewnątrz budynku. Drugą z nich jest Junction, która również została stworzona przez członków społeczności.

Aby wygrać, twoja drużyna musi przejmować Tajne materiały przeciwnika do momentu, w którym osiągany jest limit (domyślnie 3) i w międzyczasie zapobiec zrobieniu tego samego przez nieprzyjaciela. Czasem jednak ustalony jest limit czasowy i wtedy celem jest przejęcie większej od przeciwnika liczby tajnych materiałów w ciągu 30 minut.

Lokacje

  • Pomieszczenie z turbinami – Główny obszar łączący bazy BLU i RED. Jest to duże pomieszczenie z dwoma kontenerami oraz dwiema turbinami znajdującymi się na środku. Po jego obu stronach znajdują się schody prowadzące do wentylacji. W małych wnękach po bokach pomieszczenia można znaleźć średnią apteczkę.
  • Pomieszczenia z materiałami – Prostokątne pomieszczenie z poręczami rozdzielającymi wyższą część od niższej, w której znajdują się tajne materiały. Do pomieszczenia można się dostać na trzy sposoby: schodami, które znajdują się obok punktu odrodzenia, dziurą z systemu wentylacyjnego lub korytarzem, który łączy pomieszczenie z materiałami z pomieszczeniem z turbinami.
  • Korytarz – Łączy pomieszczenie z turbinami z pomieszczeniami z tajnymi materiałami. W owym korytarzu znajduje się podwyższona platforma ze średnią apteczką, do której dostęp mają Skauci, Żołnierze oraz Demoman, a jeśli Inżynier postawi tam teleport, każda klasa będzie w stanie się tam dostać, a Inżynier będzie mógł postawić tam działko strażnicze.
  • Obszar zaopatrzenia – Z pomieszczenia zaopatrzeniowego można wyjść korytarzem do pomieszczenia z turbinami, schodami do tajnych materiałów lub do wentylacji. Schody znajdujące się między obszarem zaopatrzenia a pomieszczeniem z turbinami często są używane jako pozycja defensywna.
  • Wentylacja – Małe tunele wentylacyjne zapewniają przejście z pomieszczenia z turbinami do zaopatrzenia oraz do tajnych materiałów. Wentylację można podzielić na dwie części, jeśli wejść do nich z obszarów zaopatrzeniowych: jedno wyjście prowadzi do platformy w pomieszczeniu turbinowym, drugie zaś do dziury nad tajnymi materiałami.

Galeria

Zobacz też: Galeria zdjęć z Turbine

Strategia

Osobny artykuł Turbine-strategia społeczności

Linki zewnętrzne