WOJNA! Komiks

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
WOJNA! Komiks
WARComic Titlecard.png
Informacje o komiksie
Wydano: 9 Grudnia , 2009
Liczba stron: 21
Wykonawca: Michael Oeming
To Żołnierz i Demoman. Wygląda na to że zostali… przyjaciółmi.
Panna Pauling

WOJNA! to komiks wydany 9 Grudnia 2009r. wraz z aktualizacją WOJNA!. Komiks przedstawia wysiłki Administratorki i Panny Pauling, próbujących zerwać przyjaźń pomiędzy Demomanem z drużyny RED i Żołnierzem przynależącym do BLU.

"WAR! Comic" został zilustrowany przez Mike‘a Oeminga (angielski).

Treść

Opowieść rozpoczyna się sceną przedstawiającą Administratorkę, obserwującą zmagania drużyn RED i BLU walczących ze sobą w różnych miejscach, aż do momentu kiedy widzi Szpiega na usługach RED infiltrującego bazę BLU (tym samym odnosząc się do fabuły filmu Poznajcie Szpiega). Zaraz po tym zwraca swój wzrok na zdenerwowaną Pannę Pauling, stojącą tuż za nią. Wyjaśnia ona, że podczas weryfikacji wszystkich najemników dostrzeżono zawiązanie się przyjaźni pomiędzy Żołnierzem z BLU i Demomanem RED, która powstała gdy obaj spotkali się na Expo Pocisków Przestrzennych. Złości to Administratorkę, gdyż takie zachowanie stanowi zdradę jej zaufania. W związku z tym, pragnie ona dowiedzieć się co robią obaj przyjaciele. Kiedy Panna Pauling mówi jej, że niekiedy ze sobą rozmawiają, Administratorkę nawiedza obawa, iż z czasem obaj mogą zdać sobie sprawę z tego, że pracują dla tej samej firmy.

Administratorka decyduje się na podjęcie działań. Pragnie aby Panna Pauling zadzwoniła do Saxtona Hale‘a i poprosiła go o stworzenie broni której następnie użyje jako przynęty na dwójkę najemników. Następna scena przedstawia Saxtona Hale’a, przygotowującego się do skoku z samolotu. Pilot mówi aby tego nie robił, twierdząc iż samolot nie znajduje się na wystarczająco dużej wysokości. Hale nie słucha go, skacze i ląduje w swoim biurze niszcząc przy tym okno, gdzie znajduje swoich pracowników panów Bidwella i Reddiego. Jedząc steka, Hale wraz ze swoimi pomocnikami omawia sprawy firmy. Pan Reddy mówi mu, że czeka na niego pilny telefon z TF Industries. Natychmiast odbiera połączenie i myśląc że rozmawia z Administratorką, zwraca się do niej per „Helen“. Osobą po drugiej stronie telefonu okazuje się być Panna Pauling, która informuje go o nowej broni którą ma stworzyć. Hale stwierdza, że posiada inkryminujące dowody których może użyć posiadając ich odciski palców, co spotyka się z aprobatą panny Pauling.

Następna scena przedstawia Demomana przebywającego na urlopie. Znajduje się w domu, i przygotowuje herbatę dla swojej matki, która jest rozczarowana tym że jej syn posiada jedynie trzy zawody. Mimo iż Demoman mówi, że poprzedniego roku zarobił aż pięć milionów dolarów, jego matka wciąż jest niezadowolona twierdząc iż wszystko już wydał. Scenę przerywa pukanie do drzwi. Demoman je otwiera i widzi Pannę Pauling. Demoman pyta ją dlaczego do niego przybyła, zaś ta wyjaśnia iż Administratorka chce aby ten zabił swojego najlepszego przyjaciela. Demoman jest jednak nieprzejednany, pomimo kuszącej broni jaką zaoferowała mu Panna Pauling. Mimo jego odmowy zostawia mu ją, twierdząc iż Żołnierz zaakceptował ofertę swoich pracodawców.

Ostatni rozdział przedstawia posłańca który został wysłany do mieszkania Żołnierza. Po uniknięciu dwóch strzałów ze Strzelby, Żołnierz pozwala mu wejść. Domaga się on aby wyjawił swoją tożsamość, wciąż mierząc do niego z pistoletu i chowając się za stołem. Posłaniec rozpina swój płaszcz aby odsłonić ekran telewizyjny przyczepiony do swojego ciała. Na ekranie pojawia się Administratorka, która zwraca się do Żołnierza. Stawia go przed następującym wyborem: albo zostanie rozstrzelany za niesubordynację na Gravel Pit, albo zabije Demomana. Żołnierz odrzuca obie oferty grożąc, że jeśli Administratorka powtórzy ten rozkaz, to wówczas "kopnie ją w tyłek tak mocno że wyląduje on w Wiadomościach“. Administratorka kwestionuje jego przyjaźń z Demomanem przedstawiając mu spreparowany film na którym ten ostatni z komputerowo wygenerowanym głosem stwierdza, że Żołnierz jest złym przyjacielem. Mimo to Żołnierz jest nieugięty i mówi że zawiązała się pomiędzy nimi nierozerwalna więź. Film jest odtworzony dalej, tym razem ukazując, że Żołnierz nie jest wojskowym ale cywilem. Złości to Żołnierza, który decyduje się przyjąć ofertę. Administratorka jest zadowolna i obwieszcza, że niedługo otrzyma on nową broń.

Strony

Alternatywne strony komiksu

Ciekawostki

Strona 1

  • Ekran telewizyjny po lewej stronie strony ukazuje ciało martwego Skauta z drużyny BLU, leżące na szczycie schodów prowadzących do pomieszczenia z tajnymi materiałami na mapie 2Fort. Jest to odniesienie do filmu Poznajcie Szpiega, w którym Szpieg z RED infiltruje bazę BLU, będąc przebranym za Skauta.
  • Dwa ekrany niżej od tego, znajduje się ekran przedstawiający Żołnierza, Grubego i Szpiega z BLU (choć można zobaczyć jedynie jego ramię) oraz Skauta stojącego w pomieszczeniu z tajnymi materiałami w bazie BLU. Jest to kolejne odniesienie do filmu Poznajcie Szpiega. To ujęcie jest jednak sprzeczne z linią czasową, jako iż czwórka postaci dotarła do pomieszczenia z tajnymi materiałami dopiero po tym jak Administratorka ostrzegła drużynę przed obecnością Szpiega na stronie drugiej.

Strona 2

  • Wiadomość Administratorki "Uwaga! Szpieg RED w bazie!" również jest odniesieniem do początkowej sekwencji Poznajcie Szpiega. Jednakże w owym filmie Administratorka mówi "Uwaga intruz! Szpieg z RED w bazie!". Brakuje również późniejszego komunikatu 'Ratujcie walizkę!'. Nie ma to miejsca w komiksie gdyż Administratorka rozmawia z Panną Pauling.

Strona 3

  • Poza którą przyjmuje Demoman stojąc w Muzeum Eye jest identyczna do tej zilustrowanej na stronie ogłoszenia Kanonierek choć jest przedstawiona z innej strony.

Strona 5

  • Panel kontrolnym przy którym siedzi Administratorka, traci kilka mierników znajdujących się pośrodku. Jednakże, biorąc pod uwagę kierunek w którym zwrócona jest Panna Pauling, oraz brak krzesła zasłaniającego plecy Administratorki, jasnym staje się że wówczas znajdują się one przy zupełnie innym panelu kontrolnym.

Strona 15

  • Demoman otrzymuje trzy dodatkowe skrzynki, poza tą w której znajduje się Wyszczerbiec, co w sumie daje cztery. Tymczasem, Demoman otrzymał jedynie trzy bronie podczas aktualizacji, co sugeruje że w czwartej skrzynce miały znajdować się Kanonierki.

Strona 16

  • Imię wyryte na drzwiach Żołnierza brzmi Jane Doe – jest to wojskowy termin nadawany bezimiennym poległym. Należy jednak zauważyć, że termin „Jane Doe“ dotyczy kobiet – mężczyzn określa się zaś jako „John Doe“.

Zobacz też

Linki zewnętrze