WOJNA!

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Ten artykuł dotyczy nowej zawartości wydanej w aktualizacji. Dane dotyczące aktualizacji samej w sobie znajdziesz tutaj: Aktualizacja z 17 grudnia 2009.
War Update Titlecard.png
Według moich doświadczeń, Panno Pauling, mogę stwierdzić, że nic nie zabija przyjaźni szybciej niż zdrowa rywalizacja.
Administratorka

WOJNA! (angielski) była klasową aktualizacją dla Demomana i Żołnierza. Była to druga klasowa aktualizacja zawierająca przedmioty do kilku klas jednocześnie i zarazem szósty główny zestaw nowych dodatków. Aktualizacja została ogłoszona 9 grudnia 2009 i wydana Aktualizacja z 17 grudnia 2009.

WOJNA! różni się od innych aktualizacji tym, że zawierała dwa konkursy; jeden wewnątrz gry, a drugi poza nią. Pierwszy został ogłoszony na początku aktualizacji; w interfejsie użytkownika pojawił się licznik zabójstw, gdy ktoś grał Demomanem bądź Żołnierzem, który zwiększał się wraz z każdym zabiciem wrogiego Demomana (grając jako Żołnierz) lub zabiciem Żołnierza z drużyny przeciwnej (jako Demoman). Wyniki osobowe każdego z graczy były sumowane i ogłaszane na stronie aktualizacji każdego kolejnego dnia wojny. Ostatecznie wygrał Żołnierz z wynikiem 6 406 065 łącznych zabić, pokonując tym samym Demomana, który zdobył 6 372 979 zabić. Dodatkową bronią, jaką otrzymał w nagrodę Żołnierz, były Kanonierki.

Drugim polem, na którym toczyła się rywalizacja, był Konkurs Propagandowy. Uczestnicy mieli zaprojektować własny plakat propagandowy dla wybranej przez nich strony konfliktu - Żołnierza z drużyny BLU albo Demomana z zespołu RED. Plakaty były zapisywane na stronie Konkursu Propagandowego i następnie przekazywane do Valve, które wybierało zwycięzców. Nagrodami za trzy najlepsze miejsca były, jak się później okazało, Niebotyczny Słup Kapeluszy, Zacna Miara Kapeluszy oraz Skromny Stos Kapeluszy (za odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce) z unikalnymi modelami i nazwami, wyróżniającymi się od zwykłych wersji przyczepionym do nich pomarańczowym kotylionem.

Ogłoszenia

Strona aktualizacji WOJNA! wystartowała oficjalnie w dniu 10 grudnia 2009 wraz z ogłoszeniem na Oficjalnym blogu TF2 we wpisie "Aktualizacja WOJNA!" (angielski). Aktualizacja została wydana 17 grudnia.

Dodatki

Broń

Direct Hit Celny strzał
Buff Banner Sztandar chwały
Equalizer Wyrównywacz
Gunboats Kanonierki
Scottish Resistance Szkocki opór
Chargin' Targe Tarcza szarży
Eyelander Wyszczerbiec

Mapy

Nazwa Zdjęcie Tryb gry Nazwa pliku
Gorge Cp gorge.jpg Punkty kontrolne
Controlpoint.png
cp_gorge
Double Cross CTF DoubleCross RedBase.png Zdobądź flagę
Intel red idle.png
ctf_doublecross

Przedpremierowe zapowiedzi

Nowe wypowiedzi Administratorki

Zapowiedź WOJNY! rozpoczęła się od Aktualizacja z 7 grudnia 2009, kiedy to do gry dodano nowe reakcje Administratorki, które były losowo odtwarzane podczas gry razem z normalnymi plikami dźwiękowymi, jeżeli Demoman i Żołnierz byli w przeciwnych drużynach. Administratorka wyrażała swoje rozczarowanie i wskazówki co do nadchodzącego konfliktu, twierdząc, że jej zaufanie zostało "zdradzone" i "przyjaźń nie będzie tolerowana".

Komiks WOJNA!

Pierwsza oficjalna wskazówka została ujawniona 9 grudnia 2009, kiedy to na oficjalnym blogu TF2 pojawił się wpis "Uwaga, pracownicy..." (angielski). Wpis zawierał jedno zdanie: "Przyjaźń kończy się w ciągu jednego dnia." oraz link do komiksu, w którym Panna Pauling ujawniła Administratorce, że Żołnierz z drużyny BLU przyjaźni się z Demomanem z drużyny RED. W obawie, że mogą się dowiedzieć o tym, że pracują dla tej samej osoby, Administratorka powiedziała Pannie Pauling, aby skontaktowała się z Saxtonem Hale'em i zamówiła nowe niestandardowe bronie, które zmuszą ich do wspólnej walki.

Komiks był codziennie uaktualniany razem z informacjami dotyczącymi samej aktualizacji. W dalszej części komiksu Saxton Hale (angielski) odebrał zamówienie i wysłał nowe bronie do Demomana (angielski) i Żołnierza (angielski), którzy zostali podstępem namówieni do walki.

Postęp aktualizacji

Linki zewnętrzne