Klucz (Klasyczny)

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search

Klucz jest bronią z serii gier classic Team Fortress, używaną wyłącznie przez Inżyniera. Jego podstawowym celem jest naprawa i zaopatrywanie konstrukcji, lecz może on być również stosowany do naprawy pancerza współtowarzyszy. Jako broń do walki wręcz posiada takie same właściwości jak Łom.

Sposób naprawy i zaopatrywania konstrukcji różni się w zależności do gry. W Quake Team Fortress uderzenie w konstrukcję otwierało menu, które pozwalało użytkownikowi wybrać opcję naprawy lub zaopatrzenia. W Team Fortress Classic, uderzenie w konstrukcję automatycznie ją naprawi i zaopatrzy w amunicję zabraną z zapasów Inżyniera, jeśli konstrukcja jej potrzebuje.

Ilość punktów pancerza, które zostają naprawianie przy uderzeniu klucza jest zawsze taka sama. Oznacza to, że naprawa pancerza klasy posiadającej mocniejszy pancerz, takiej jak na przykład Żołnierz potrwa dłużej, niż klasy ze słabszym pancerzem posiadającym mniejszą ilość punktów zbroi, takich jak Snajper. Gdy klucz trafi w pancerz współtowarzysza zostanie odtworzony odpowiedni dźwięk.

Klucz może być używany do Szpiego-testu, ponieważ przebrany Szpieg, który zostanie uderzony kluczem zacznie chrząkać i krwawić. Ponieważ przebrany Szpieg jest widoczny dla Inżyniera jako osoba z niepełnym pancerzem, Inżynier będzie się starał go naprawić i tym samym może łatwo zdemaskować wrogiego Szpiega.

Obrażenia

18 za każdy wymach.

Ciekawostki

  • Klucz posiada dwie animacje: jedna do ataku wroga lub wymachu kluczem w powietrzu, a druga do uderzania w konstrukcję lub naprawę pancerza współtowarzyszy.
  • Ikona zabicia kluczem przypomina rozwarty klucz, tymczasem Klucz Inżyniera wydaje się być podobny do klucza hydraulicznego.