Standardní soutěžní formát

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Přestože standardní formát má náhodné kritické zásahy vypnuty, Kritzkrieg stále může být použit k rychlému otočení hry.
Tento článek je pro soutěžní hry.

Standardní soutěžní formát je běžné sestavení pravidel použité v největších a nejvážnějších TF2 ligách. Ne všechny ligy tyto pravidla přesně dodržují, ale většina hlavních ano, a většina soutěžících hráčů s nimi cvičí. Nastavení, která nejsou na seznamu jsou buď základní, nemají dopad na možnosti hraní, nebo se významně liší s každou ligou.

Většina co hraje v ligách, které dodržují standardní soutěžní formát, používá standardní soutěžní seřazení.

Velikosti týmů

Týmy jsou limitovány na 6 hráčů. Většina lig dovoluje týmům začít s 5 hráči jestliže nedokážou sehnat 6 (i když je běžné dát protivníkům navíc čas, aby našli všechny své hráče, když mají potíže). Týmy, které nedokážou sehnat víc než 4 hráče, si obecně přivodí prohru.

Omezení tříd

Třídy jsou omezeny následovně:

Kritické zásahy

Náhodné kritické zásahy jsou vypnuty.

Všechny nenáhodné kritické zásahy stále fungují - například, headshot ze Sniper Rifle stále udělí kritické počkození.

Rozpětí poškození

Rozsah poškození je vypnut.

To znamená že náhodnost poškození je odstraněna, ale zvýšení a snížení poškození založeno na vzdálenosti stále nastává.

Rozpětí zbraní

Rozpětí broků s tf_use_fixedweaponspreads 1.

Opraveno rozpětí zbraní je zapnuto.

To znamená, že zbraně používající pelety (Shotgun, Scattergun, Force-A-Nature, Shortstop) je střílí v nenáhodném vzoru. Vzor je složen z 9 hitscan dráh rozložených jako 3x3 mřížka, s jednou peletou navíc uprostřed (nebo, pro Force-A-Nature, dvě navíc uprostřed a jedna navíc uprostřed vpravo).

Stopwatch

Attack-defend mapy používají stopwatch.

To znamená, že když oba týmy obsadí stejný počet bodů, když útočí, tým který to udělal rychleji vítězí v tom kole. Existují případy, například, když tým zabere 3 body na Payload mapě, ale nezaberou všechny body, potom je druhý tým schopný použít základní hrací dobu k zabrání jednoho bodu více než první tým. Můžou také stále vyhrát jestli jsou schopni zabrat 3 body rychleji než první tým.

Časované CTF

CTF zápasy jsou hrány s určitým časovým limitem (na rozdíl od cílového skóre).

To znamená, že daná polovina zápasu bude pokračovat dokud nevyprší časový limit. Většina lig sečte body ze všech polovin do celkového skóre (za předpokladu , že se hraje víc než jedna polovina), aby rozhodli vítěze. některé ligy nařídí mercy rule, které ukončí hru dříve, když některý z týmů získá nepřekonatelný bodový náskok oproti druhému týmu. Kritické zásahy po zabrání jsou vypnuty.

Teamtalk

Teamtalk, pokud je vůbec specifikován, je zapnut.

To znamená, že členové týmu mohou ve hře použít hlasovou a textovou komunikaci i když jsou mrtví (i přesto většina týmů používá externí hlasové programy jako například Mumble). Neférový ghosting je zabráněn tím, že je pouze povoleno pozorovat pouze spoluhráče s třetí osobou a volným pohybem zakázaným.

Přizpůsobení

Všechny herní modely, textury a částice jsou nuceny k TF2 standardům přes sv_pure 2.

wait příkaz může, ale nemusí být vypnut. Všechny ostatní skripty jsou povoleny.

Vlastní HUD jsou plně povoleny.