Schemat przedmiotów

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Aby zobaczyć dokładniejszą dokumentację Steam Web API i GetSchema, sprawdź WebAPI(angielski).

Schemat przedmiotów w Team Fortress 2 definiuje wszystkie istniejące przedmioty i przypisane do nich atrybuty. Schemat ten jest używany przez klienta gry w różnych menu, wliczając w to Sklep Mann Co., Katalog oraz Plecak. Każdy przedmiot w tym schemacie jest zaznaczony jako obiekt, do którego są przypisane definicje i wartości, które odpowiadają za nazwę, rodzaj, slot oraz klasę, która może nosić dany przedmiot, a także jego właściwości (np. czy dany przedmiot może zostać przemalowany albo inaczej nazwany). Wszystkie wartości i definicje są w pełnych szczegółach zapisane w WebAPI/GetSchema (angielski)

Oprócz standardowego schematu istnieje także 'schemat klienta'. Schemat ten jest w formacie VDF, który jest zaś odczytywany przez grę i zawiera inne szczegóły, które nie znajdują się w standardowym schemacie, takie jak region założenia, przypisane dźwięki, a także części modelu. Oba schematy zawierają definicję wszystkich atrybutów, zestawów przedmiotów, efektów cząsteczkowych, poziomów przedmiotów oraz rangi dla broni i przedmiotów ozdobnych rodzaju Kuriozum.

Schemat klienta jest zapisywanie lokalnie u klienta oraz na serwerze jako tf/scripts/items/items_game.txt. Podczas uruchamiania gry serwer przedmiotów wysyła link URL klientowi oraz serwerowi, skąd najnowszy schemat może zostać uzyskany, po czym klient oraz serwer takowy pobierają i z niego korzystają. Aktualizacje wprowadzone do schematu są również przeprowadzane przez serwer przedmiotów, w równie podobny sposób. Od Aktualizacji z 15 października 2014 items_game.txt jest chroniony podpisem cyfrowym, przez co ani klient, ani serwer nie uruchomi się, jeśli plik ten został zmodyfikowany.

Aktualizacje schematu przedmiotów

Zobacz też: Aktualizacje

Wszystkie aktualizacje schematu przedmiotów Team Fortress 2 i Team Fortress 2 Beta są przechowywane na OPTF2, a także na Git'cie(angielski). Różnice, występujące między różnymi wersjami danych plików nazywamy {{w:diff|diffami}} (angielski).

Zobacz także

Źródła zewnętrzne