Mann Co.

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Logo i slogan Mann Co.
Ten artykuł dotyczy fikcyjnej firmy. Zobacz też: Sklep Mann Co. oraz Mann-Konomia.
Sprzedajemy produkty i wszczynamy bójki.
— Slogan Mann Co.

Mann Co. jest częścią TF Industries. Pierwotnie założona przez Zefeniasza Manna, została pozostawiona w spadku swojemu australijskiemu pomocnikowi - Barnabasowi Hale pod nazwą 'Amunicja Manna i Synów'. Obecnie, korporację prowadzi jego potomek Saxton Hale, który bazuje na polityce "Jeżeli nie jesteś w 100% zadowolony z naszych produktów, to będziesz miał do czynienia ze mną". Opublikowali katalog 'Elegancki Zabójca' dla "każdego mordercy-dżentelmena", z którego Szpieg wybrał dla siebie nowy ekwipunek. Administratorka również korzysta z oferty Mann Co., składając zamówienia poprzez Pannę Pauling. Firma przechodziła lustrację z powodu podejrzeń o związek z tragiczną eksplozją kapsuły amerykańskiego małpkonauty Poopy'ego Joe.

W trakcie Mann-Konomii firma przeniosła swoją działalność do Sieci. Stało się to zaraz po odkryciu Internetu przez Saxtona Hale'a widzącego jednego ze swych pracowników rozrywanego przez goryla. Został wtedy stworzony Sklep Mann Co., nowy sposób na zakup nakryć głowy, broni, pakietów i Dodatkowych przedmiotów za prawdziwe pieniądze.

Mann Co. założona w 1850 początkowo obejmowała swoją działalnością obszar Badlands. Dawnymi czasy firma zajmowała się wydawaniem 'Kwartalnika Firmowego', "kompendium wiedzy na temat mieczy, muszkietów i dział które możesz kupić już dzisiaj", książka która cieszyła się sporym zainteresowaniem Żołnierza.

Produkty

Logo Dostosowywalnego Klucza Francuskiego Międzynarodowej Kompanii Mechanizmów Samobudujących Mann Co.

Mann Co. zajmuje się dystrybucją następujących produktów:

Jako 'Zefeniasz Mann i Synowie':

  • Miecze Dwuręczne
  • Broń Masowego Zniszczenia
  • Hakownice Muszkietowe
  • Siarkowe Elementy Działowe
  • Fiolka Wysoce Toksycznej Plagi

Galeria

Powiązane produkty

Ciekawostki

  • Mann Co. zostało dodane do uniwersum Team Fortress 2 15 maja 2009 roku kiedy ukazał się wpis Aktualizacja Szpiega - dzień 4 (angielski) na Oficjalnym Blogu Team Fortress 2. (angielski)
  • Według komiksu z Aktualizacji Maca (angielski) a także Wielkiego Planu Bidwella (angielski) produkty Mann Co. mają tendencję do psucia, zapalania i wtapiania się w ludzkie czaszki. Saxton Hale utrzymuje że produkty tak właśnie mają działać.
    • W tym samym komiksie Saxton mówi że tworzy kanciaste, niebezpieczne przedmioty dla prawdziwych mężczyzn. Przynajmniej do momentu znalezienia iBlewUptheMoon (dosł. iWysadziłemKsiężyc)

Zobacz też

Linki zewnętrzne