Magiczne Zaklęcia

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Ikona HUD "Brak Zaklęć"
Zaklęcia, nie podnoście ich, wszystkie są zatrute!
Redmond Mann o Magicznych Zaklęciach

Podczas gry na Helltower/pl, gracze z założonym Czasopismem Zaklęciowym, Zacną Księgą Zaklęć lub Ognioodporny Sekretny Pamiętnik mogą rzucać Magiczne Zaklęcia, pojawiające się podczas pchania wózka, po czyjejś śmierci albo podczas "Witching Hour". Zaklęcia są bardzo zróżnicowane - mogą uczynić gracza niewidzialnym, przyzwać przyjaznego MONOCULUSA i wiele więcej.

Zwykłe Zaklęcia co jakiś czas pojawiają się przy pchanych wózkach, wypadają z zabitych i podczas "Witching Hour", w losowych miejscach na mapie. Rzadkie Zaklęcia można zdobyć idąc podczas "Witching Hour" przez most do wieży z zegarem, zabijając Króla Szkieletów albo znajdując je w piekle. Wszystkie Rzadkie Zaklęcia mają po jednym użyciu, a rzucenie jednego daje nam osiągnięcie "Helltower: Hell's Spells". Efekty wszystkich Zaklęć mają kolor drużyny rzucającego je i każde Zaklęcie umożliwiające zabicie ma swoją własną ikonę zabójstwa.

Zwykłe Magiczne Zaklęcia

Kula Ognia: Dwa użycia. Wystrzeliwuje kulę ognia, która podpala przeciwników w dużym zasięgu. Grawitacja na nią nie działa i nie może być odbita przez Strumień sprężonego powietrza. Podczas rzucania tego zaklęcia, postać mówi "capatus crepitus".

Teleport: Trzy użycia. Wystrzeliwuje czarną, podobną do dymu kulę, w której miejsce upadku rzucający Zaklęcie zostaje natychmiastowo przeteleportowany. Kula opada pod wpływem grawitacji. Upadek kuli pod stopami przeciwnika skutkuje Telefragiem. Nie da się za jego pomocą przedostać do Strefy Odrodzenia przeciwników. Przy rzucaniu tego zaklęcia postać mówi "ipsum instantarium".

Superskok: Dwa użycia. Wyrzuca gracza w górę, upadek może spowodować obrażenia. Może być użyty w powietrzu. Przy użyciu daje mały bonus do zdrowia. Rzucając to zaklęcie postać mówi "amplus tripudio".

Aura leczenia: Jedno użycie. Daje rzucającemu zaklęcie i sojusznikom w małym obszarze wokół niego efekt ÜberCharge'a i leczy ich do maksymalnego nadleczenia. Przy rzucaniu tego zaklęcia postać mówi "barpo kabalto".

Kula nietoperzy: Dwa użycia. Wystrzeliwuje świecącą kulę w otoczeniu nietoperzy, szybko opadającą ostrym łukiem. Po upadku następuje mała eksplozja, a przeciwnicy dotknięci nią zostają zaatakowani przez nietoperze, wyrzucające ich w powietrze i powodujące krwawienie. Przy rzucaniu tego zaklęcia postać mówi "deus invictus".

Dyniowy MIRV: Jedno użycie. Rzuca bombę tworzącą pierścień małych Bomb dyniowych, obwiązanych taśmą w kolorze zależnym od drużyny rzucającego zaklęcie.

Niewidzialność: Jedno użycie. Daje rzucającemu 8 sekund całkowitej niewidzialności. Przy stawaniu się niewidzialnym gracz traci możliwość pchania wózka, ale ciągle ma możliwość ataku. Szkielety jednak cały czas widzą i atakują gracza pomimo niewidzialności. Przy rzucaniu tego zaklęcia postać mówi "barpo invisum".

Rzadkie Magiczne Zaklęcia

  • Przyzwanie Monoculusa: Po użyciu wysyła czaszkę która po dotknięciu podłoża tworzy przezroczystego i w kolorach drużyny MONOCULUS'a (mniejszego od normalnego MONOCULUS'a) który zacznie ostrzeliwać wrogów. Jeśli oba zespoły przyzwą w tym samym miejscu MONOCULUS'y, zaczną toczyć ze sobą walkę, jeśli w pobliżu nie będzie graczy. Przy używaniu tego zaklęcia postać mówi "invokum MONOCULUS".
  • Przyzwanie Szkieletów: Po użyciu gracz słyszy kobiecy krzyk i wystrzeliwuje czaszkę która po trafieniu w podłoże rozpada się na 3 kolejne. Tworzy szkielety w kolorach drużyny po czym rozpoczną poszukiwanie wrogich graczy w celu uśmiercenia. Przy używaniu tego zaklęcia postać mówi "mortis animataris" .
  • Kula Błyskawic: Po użyciu wystrzeliwuje ścianę elektryczności która wessie napotkanych przeciwników zadając im obrażenia. Będzie lecieć tak długo aż nie zniknie bądź nie natrafi na większą przeszkodę. Przy używaniu tego zaklęcia postać mówi "imputum fulumenus" .
  • Burza Meteorytów: Po użyciu wystrzeliwuje kule ognia która po trafieniu na przeszkodę rozpocznie ostrzał w siedmiu miejsca blisko miejsca uderzenia pierwszej kuli, tam będą uderzać kule ognia, zadają one ogromne obrażenie w zasięgu półtorej razy większym w okolicy użycia. Przy używaniu tego zaklęcia postać mówi "seismela tremoro".
  • Zmniejszenie: Powoduję pomniejszenie prawie całego ciała poza głową do małych rozmiarów.W rezultacie użytkownik dostaje premie do prędkości,nieograniczonej ilości skoków,przeładowania broni częstotliwości atakowania z każdej broni i większy odrzut odrzut, gra zmienia również widok z pierwszej do trzeciej osoby. Również ulecza 100 punktów zdrowia po użyciu. Zaklęcie używane przez grieferów do opuszczania mapy. Przy używaniu tego zaklęcia postać mówi "paidum celeris".