Śniąteczna Historia

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Śniąteczna Historia
Tf2winter0.jpg
Informacje o komiksie
Wydano: 14 Grudnia, 2011
Liczba stron: 14
Wykonawca: makani
Jam jest Prastary Nick! DUCH Australijskich Świąt!

Śniąteczna Historia to komiks wydany 14 Grudnia 2011r. z okazji aktualizacji Australijskie Święta. Oryginalny komiks można znaleźć tu (angielski).

Treść

Opowieść rozpoczyna się sceną przedstawiającą puszystego biznesmena Archibalda rozkoszującego się widokiem bomby pozostawionej na progu drzwi fundacji "Bomby dla ubogich". Woła on swojego przyjaciela Juliusa i prosi aby ten zbadał ów "prezent", wyrażając przy tym zachwyt nad wspaniałomyślnością darczyńcy. Julius reaguje na te słowa stwierdzając że mieszkańcy Teufortu z pewnością będą zadowoleni. Zaraz po tym jak obaj zauważają brak kartki z adresem nadawcy, historię przerywa srogi głos. Wysoki sędzia spogląda surowym wzrokiem na Skauta z drużyny BLU, poważnie wątpiąc w prawdziwość jego zeznań. Kiedy Skaut decyduje poradzić się swoich adwokatów (którymi okazują się być Żołnierz i Szpieg), widzi Szpiega ze spuszczoną głową i Żołnierza trzymającego przysłowiowe "kciuki". Skaut kontynuuje swój wywód, zaś sędzia przedstawia dowód na to, że ośrodek treningowy 'Mall Santa' został zniszczony za pomocą bomby. Kiedy sędzia wspomina że Skaut nie podał nazwiska żadnego "współwsprawcy" tego zdarzenia, Skaut zarzuca Żołnierzowi zorganizowanie całego przestępstwa, po czym zostaje okrzyknięty zdrajcą przez swojego kompana. Zmęczony sędzia decyduje się na skazanie wszystkich trzech członków drużyny BLU. Karą jest praca społeczna w centrum handlowym podczas imprezy "Meet Santa!".

Matka i dziecko podchodzą do urażonego Skauta (przebranego za elfa), aby zapytać go gdzie mogą znaleźć Mikołaja. Skaut natychmiast zaczyna flirtować, jednak po chwili gdy zdaje sobie sprawę z tego że ma ona męża, odsyła ją na koniec kolejki. Skaut wraca na swoje miejsce, strzegąc dwóch kolejek, jednej dla samotnych mam, a drugiej dla reszty. Chłopiec o imieniu Jack przytacza listę swoich życzeń Żołnierzowi przebranemu za Mikołaja, razem z czapką, brodą i świątecznymi ozdobami. Żołnierz wypiera się spełnienia tych próśb i w zamian strzyże go w wojskowym stylu. Kiedy interweniuje ojciec chłopca, Żołnierz wdaje się z nim w bójkę. Gdy obaj walczą, Szpieg rozmawia przez telefon, rozmawiając z Panią Pauling i prosząc ją o zwolnienie z ich obowiązku. Pani Paulng chce dowiedzieć się, dlaczego Żołnierz zaangażował się w działania na rzecz społeczeństwa, jednak Szpieg zbywa jej pytanie przypominając iż współlokatorem Żołnierza jest mag. Kiedy Pani Pauling rozkazuje Szpiegowi uspokoić sytuację, ten zapewnia ją że to zrobi, jednocześnie widząc Żołnierza wyrzucającego ojca chłopca przez świąteczny baner.

Nagle w saniach ciągniętych przez renifery i kangura pojawia się Stary Nick. Oświadcza że jego intencją jest porwać wszystkie dzieci. Słysząc to Pani Pauling rozkazuje Szpiegowi przejęcie kontroli nad sytuacją. Kiedy Jack bojaźliwie podchodzi do Szpiega, ten obdarza go soplem lodu wyrwanym z rogu budki telefonicznej. Instruuje chłopca aby ten przestrzegał wszystkich jego poleceń. W międzyczasie Stary Nick zajęty jest walką ze Skautem i Żołnierzem. Skaut uderza go rolką zdobionego papieru, zaś Żołnierz figurką przedstawiającą Saxtona Hale'a. Jack pojawia się przed Starym Nickiem, który szybko dochodzi do siebie i łapie chłopca. Skaut ostrzega Starego Nicka, zaś Jack wyciąga sopel i dźga Nicka w szyję.

Stary Nick upada na podłogę, zaś Skaut gratuluje chłopcu zakładając, że jest to przebrany Szpieg. Ten ostatni w tym momencie udziela wywiadu mediom, które okrzyknęły trzech najemników bohaterami którzy ocalili dzieci z Teufortu. Skaut pyszni się tym że przyzwyczajony jest do bycia bohaterem zaś Żołnierz zadowala się pomyślnym obrotem sytuacji. Komiks kończy się "wymianą doświadczeń" pomiędzy Szpiegiem a Jackiem który twierdzi że to zdarzenie dosłownie "przełamało lody". Szpieg gratuluje chłopcu i życzy mu powodzenia. Strona tytułowa gazety ze zdjęciem Skauta flirtującego z mamą Jacka, Żołnierzem na którym wspiera się pobity ojciec i Szpiegiem trzymającym na barana chłopca, stwierdza że cała trójka została ułaskawiona za pokonanie na wpół-legendarnej świątecznej maskotki.

Strony

Ciekawostki

  • Wygląd pierwszej strony komiksu przypomina okładkę amerykańskiego dwumiesięcznika The Saturday Evening Post (angielski).
  • Tekst demonstracyjny Lorem Ipsum (angielski) jest zawarty w rozwinięciu artykułu w gazecie na ostatniej stronie komiksu.
  • Zdanie "The power of Smissmas compels you!" jest odniesieniem do popularnego cytatu "The Power of Christ compels you!" z filmu Egzorcysta (angielski).
  • Mimo iż komiks Bombinomicon stwierdza że Merasmus jest współlokatorem Żołnierza z drużyny RED, to Szpieg mówi iż to samo tyczy się Żołnierza z drużyny BLU.
  • Balonorożec pojawia się na drzewie na pierwszej stronie komiksu, sześć miesięcy zanim pojawił się w Poznajcie Pyro.

Zobacz też

Linki zewnętrzne