Trening

From Team Fortress Wiki
< Training Mode(Redirected from Training/pl)
Jump to: navigation, search
Docent Bomba!
Posiadasz Team Fortress? Grałeś w to raz lub dwa, ale stwierdziłeś, że jest zbyt skomplikowane? JESTEŚ TCHÓRZEM. Ale JEST rozwiązanie!
Żołnierz o nowych praktykantach

Trening jest trybem gry dla jednego gracza, gdzie może on poznać podstawy gry każdą klasą poprzez walkę z kontrolowanymi przez komputer botami. Skierowany do niedoświadczonych graczy, tryb treningu demonstruje mechanikę gry oraz zasady pracy zespołowej w "bezpiecznym" środowisku, pozwalając botom walczyć zarówno u boku gracza, jak i przeciwko niemu.

Na dzień dzisiejszy dostępny jest tylko trening Żołnierza w trybie Punkty kontrolne.

Target

Target ogranicza ruchy gracza jedynie do małego obszaru otoczonego skrzynkami. Gracz nie może stamtąd wyjść, ale obok niego cyklicznie pojawiają się apteczki i paczki z amunicją, przydatne w razie zranienia lub kiedy skończy się amunicja. Krótki samouczek instruuje gracza jak i kiedy używać danego typu broni. Następnie musi on wykorzystać zdobytą wiedzę przeciwko drewnianym celom pojawiającym się na mapie. Po zniszczeniu celu pojawia się specjalna chmurka "TRAFIENIE" oznaczająca, że gracz zniszczył cel w prawidłowy sposób. W przeciwnym razie cel będzie pojawiał się ponownie, dopóki nie zostanie zniszczony przy użyciu odpowiedniej broni. Po ukończeniu tego etapu na mapie pojawią się żywe cele poruszające się w różne strony. Na tym etapie nie ma ograniczeń co do rodzaju broni, jaką wybierze gracz, więc to od niego zależy w jaki sposób zniszczy cele.

Dustbowl - Trening

Po pomyślnie ukończonym treningu gracz będzie miał możliwość kontynuowania go na przeznaczonej do celów treningowych wersji mapy Dustbowl, gdzie gracz zapoznaje się z podstawowymi zasadami na temat punktów kontrolnych. Pierwsza runda naucza gracza zdobywania punktów kontrolnych w celu popychania rozgrywki do przodu. W drugiej rundzie gracz poznaje Medyka oraz podstawowe zasady dotyczące tej klasy. W finałowej rundzie gracz ma możliwość poznania Inżyniera oraz jego wpływu na drużynę i przebieg rozgrywki. Po zdobyciu ostatniego punktu kontrolnego trening Żołnierza zostaje uznany za ukończony, a gra przenosi gracza do menu głównego.

Praktyka Offline

Tryb Praktyki Offline pozwala graczowi na grę bez limitu klas przeciwko botom. Gracz ma wpływ na trudność rozgrywki (Trzy poziomy: łatwy, średni i trudny) oraz ilość graczy (zalecana ilość to 16-24 graczy). Na dzień dzisiejszy jedynymi mapami dostępnymi w tym trybie są Viaduct, Nucleus, Dustbowl i Sawmill. Statystki i osiągnięcia zostają wyłączone, jednak nadal gracz może znaleźć przedmioty.

Mapy treningowe

Mapy treningowe posiadają przedrostek tr_.

Obrazek Nazwa Nazwa pliku Tryb gry
Tr dustbowl0003.png Dustbowl tr_dustbowl Tryb treningowy
Map TR Training.png Trening tr_target Tryb treningowy

Ciekawostki

  • W dzień dodania Trybu treningowego możliwym było dołączenie do sesji treningowej innego gracza poprzez wyszukiwarkę serwerów. Błąd ten został naprawiony jeszcze tego samego dnia. Wideo przedstawiające takie sytuację dostępne jest pod tym adresem (angielski).